Windows 10 20H2 sürümüne geçilir mi?

albinocemyilmaz

Decapat
Merhabalar, Windows 10'a 20H2 güncellemesi gelmiş. Windows Update'de indir ve yükle seçeneği var. Güncelleyip güncellememek arasında kararsız kaldım. Sizce güncellemeli miyim ya da bu sürüme geçince bilgisayarın daha yavaş çalışması vb. problemler olur mu? Bu sürümü indirenler yardımcı olabilir mi? 8 GB RAM'e sahibim yüksek işlemci ve RAM kullanımı gibi problemler var mıdır? Cevaplarınızı bekliyorum.

Şu an bir sıkıntısı bulunmamaktır. Son gunlerde Thunderbolt konsunda sıkıntı var diyorlardı. Ama doğruluğu tartısılır.

Şimdi şöyle sorun yaşayan kullanıcılar ve yaşamayan kullanıcılar var. Eğer çok gerekli değilse sizin açınızdan bence bir süre daha yapmayın. Yok illa ben bu versiyona geçeceğim diyorsanız temiz kurulum yaparak geçin 20H2'ye.

Bir kaç ay daha bekleyin derim. Ben geçtim ama keşke geçmeseydim. Bir sorun var gibi hissediyorum kullanırken. Fanlarım da daha çok çalışmaya başladı. 😕
Tabii ki sorunsuz kullanan da var ama yine de hatalar var ise azaltıldıktan sonra geçmenizi öneririm.

İso dosyasını nereden indirebiliriz. Microsoft kendi sitesine daha 20H2'yi koymamış sanırım. Oradan indirince 4.28 GB'lık dosya indi. Sosyal'de Recep Bey sadece Mega linki bırakmış. Orada dosya boyutu limiti oluyor. İnen de boşa gidiyor. Windows ISO Downloader ise çok çok yavaş indiriyor.
Ekran Görüntüsü (90).png

Sanki RAM tüketimi de bir tık daha düşük geldi bana 8 GB RAM'li laptopum da boşta 2 GB tüketiyor. Önceki sürümlerde 2.4, 2.6 falandı. Arka planda da aynı uygulamalar var. Genel olarak da daha stabil gibi 1909 ve 2004'den. Yani net geçilir.

Geri
Yukarı