Windows 10 20H2 vs 21H1

Bestty

Kilopat
Yer
Tardis
Daha fazla  
Xbox'ı bilgisayardan tamamen kaldırmıştım. Çok uğraştıracağı için temiz kurulum düşündüm. 21H1 sürümünde simgeler değişti mi? Açıkcası Insider kullananlardan gördüğüm kadarıyla iğrenç gözüküyor. Yenilikler ve eksiklikler nelerdir? Bir de güncelleme hatası veya herhangi bir sorun çıkarıyor mu yeni olduğu için?

21H1'de simgeler değişmedi. 1 ay sonra Beta'dan çıkacak sabırsızsanız geçebilirsiniz. 21H1 neredeyse sorunsuz diyebilirim.

1 ay sonra sınavlar var. Malum 9 gün bayram tatili var ve sorunsuz bir şekilde geçirmeyi istiyorum. Simgeler değişmediyse 1 ay sonra ISO dosyası çıkınca tekrar temiz kurulum yaparım sorun olmaz. Cevap için teşekkürler :)

21H1 beta şu anda ancak sorunsuz ve stabil geçtim ben.

21H2'yi yani simgeleri değiştiren ve asıl güncellemeyi Insider iseniz güncelleyebilirsiniz ancak stabil çalışmıyor kesinlikle önermem. :)

Xbox'ı bilgisayardan tamamen kaldırmıştım. Çok uğraştıracağı için temiz kurulum düşündüm. 21H1 sürümünde simgeler değişti mi? Açıkcası Insider kullananlardan gördüğüm kadarıyla iğrenç gözüküyor. Yenilikler ve eksiklikler nelerdir? Bir de güncelleme hatası veya herhangi bir sorun çıkarıyor mu yeni olduğu için?

21H1'de simgeler değişmedi simge değişimi 21H2'ye ertelendi. Açıkçası ben 21H1 öneriyorum sayın @Recep Baltaş'ın da dediği gibi 21H1 daha stabil ve performanslı. Zaten genellikle en son sürümler en performanslıları oluyor(LTSB-LTSC hariç)

Güncelleme beta'da ve 1 mb bile etmiyor.
167KB ve aslında 20H2'de geldi 21H1'de olan her şey. Sadece etkin değil. Bu 167KB'lik dosya onu etkinleştiriyor, güncellemiyor aslında. Zaten 20H2 ile gelen 21H1 güncellemesini etkiye sokuyor.

"Enablement Package" olarak geçiyor 167KB olan dosya. Güncelleme değil aslında. Gelen güncellemeyi etkinleştirmek için. İstenirse 1 ay kadar sonra Windows Update'ye gelecek o 167KB'lik dosya.

Mart ayından beri 21H1 kullanıyorum. Gayet stabil ve performanslı bir sürüm. 20H2'ye de bayağı fark atıyor.

Çıkışını beklemenize de gerek yok, Technopat'ta 21H1 ISO dosyaları paylaşıldı:

Yeni konular

Geri
Yukarı