Windows 10 20H2 vs 21H2 vs 22H2

Dorzi

Hectopat
Daha fazla  
RAM
6 gb
SSD veya HDD modeli
SDD
Ekran kartı
Nvidia Geforce GT 740M
Anakart
Sony Vaio
İşlemci
i5 3337u
Merhaba belirttiğim sistemde Windows 10 22H2 Home Single l. Ognitorenks'nin ISO düzenleme rehberi ile yaptığım ISO'yu kullanıyorum. Fakat 20H2 gibi düşük versiyonda da denemek istiyorum. Forumda da 21h2'nin daha stabil olduğu söyleniyor sizce hangi sürümü seçmem gerekiyor? Bende LTSC kullanmak isterdim ama etkinleştiremediğim için kullanamıyorum. Bir de güvenilir düzenlenmiş ISO varsa önerilerinize açığım.

Çözüm
Hocam AtlasOS açık kaynak kodlu mu yani güvenilir olduğunu nasıl kendime kanıtlayabilirim. Şu ana kadar AtlasOS gibi şeyleri kullanmadım ve düşünmedim ama sizce kullanmalı mıyım onun performası nasıldır normal sürüme göre?
Eğer dediğiniz gibi 20H2 daha stabil ise ognitorenks'in Lite sürüm yapma rehberinden yararlanarak Lite versiyon yapacağım.

Kesinlikle 20H2 daha stabil çalışıyor ondan emin olun. Atlasa gelecek olursak o açık kaynak kodlu bir OS.
1.5 yıldan beridir kullanıyorum bir sürü özel dosyalarım şimdiye kadar hiç sıkıntı yaşamadım

Benim şu an kullandığım 20H2 versiyonu maalesef onu iptal ettiler bende diskimde yedekli olan sürümden yüklüyorum.

Performans olarak ilk yüklediğinizde arkada 38 işlem çalışıyor RAM kullanımı 600 MB civarı.

20H2 için söylüyorum.

Hocam AtlasOS açık kaynak kodlu mu yani güvenilir olduğunu nasıl kendime kanıtlayabilirim. Şu ana kadar AtlasOS gibi şeyleri kullanmadım ve düşünmedim ama sizce kullanmalı mıyım onun performası nasıldır normal sürüme göre?
Eğer dediğiniz gibi 20H2 daha stabil ise ognitorenks'in Lite sürüm yapma rehberinden yararlanarak Lite versiyon yapacağım.
Bir de sadece archive org diye bir sitede bulabildim 20H2 ISO dosyasını HeiDoc'ta indiremedim. Güvenilir midir orası?

Buradan indirin hocam.

Esd olarak seçin ve sonu 631 sayısıyla biteni indirin.
Diğer bölümleri ne seçeceğiz hocam?

Bu şekilde doğru mu?
Doğru sanırım ama .ESD indiriyor ne olduğunu anlamadım arkadaştan cevap bekliyorum.

Diğer bölümleri ne seçeceğiz hocam?

Bu şekilde doğru mu?
Technopat'taki bir rehberden yararlanarak Dism++ programı ile ISO'ya çevirdim.

@Anna Karenina Hocam bahsettiğim office programıni sanal makineye kuralı 1 ay geçmiş hala kullanılıyor. Ürün etkinlestirilmedi ve bu ürün lisanssız kuruluşunuzdan bişey yapin falan diyor ama kullanılıyor.

Son düzenleme:
Önce 30 günlük deneme süresi verdi. (şimdi sanal makineye girip baktım 1 gün deneme süre kalmış yarın bitince bakacağım çalışacak mı diye)
- En altta select file da sonu X64 ve A64 var. Hangisini seçmem gerekiyor? Bu arada güvenilir mi bu site. Esd diye dosya indiriyor.

Güvenilir daha önce bende çok kurulum yaptım bu siteden. X64 olanı seçmeniz lazım.

Geri
Yukarı