Windows 10 21H2 sürümünde Shell32.dll simgeleri yenilenmiş

yusuf6554

Megapat
Makaleler
65
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Tomahawk MAX
ADATA XPG Spectrix D60G 2x 8 GB DDR4 3000MHz CL16
MSI GTX 1660 Super Gaming X
Cooler Master ML240L V2
Kingston A2000 1 TB SSD
SanDisk Ultra 3D 500 GB SSD
Kingston UV400 240 GB SSD
Samsung 850 EVO 120 GB SSD (Harici)
Corsair 275R Airflow White
Cooler Master MWE 700W 80+
Windows 11 Pro 23H2 64 Bit (x64)
Windows 11 Enterprise (Windows To Go) 23H2 64 Bit (x64)
Monitör 1: AOC 24G2SPU
Monitör 2: AOC C24G1
Merhaba arkadaşlar. Windows 10 Sun Valley (21H2) sürümü ile ilgili haberleri takip ederken Windows Latest sitesinde yeni bir haber gördüm. Bu haberde Windows 10 Sun Valley (21H2) sürümünde Windows 95'ten kalma simgelerin yenilendiğinden bahsediliyordu. Ben de haberi okudum ve paylaşılan ekran görüntüsünü sizinle paylaşıyorum.
Ekran görüntüsü;

21h2_ve_20h2_ikonlari_kaynak_windowslatest.com.jpg

(Kaynak: Windows 10 Sun Valley update also refreshes icons from Windows 95-era)

Soldaki simgeler 21H2 sürümüne ait iken sağdaki simgeler 20H2 sürümüne ait.

Gördüğünüz gibi 21H2 sürümü ile Windows XP ve Windows NT 4.0'dan kalma birçok simge yenilenmiş durumda. Bazı simgeler hâlâ yenilenmedi fakat çoğu simge yenilenmiş durumda. Özellikle de Windows XP'den kalma sabit disk, çıkarılabilir disk ve optik sürücü simgelerinin yenilendiği dikkatinizi çekmiştir diye düşünüyorum.

Yani sonunda Windows XP, 98 ve NT 4.0'dan kalma simgelerden kurtuluyor olmamız gerçekten güzel. 2006'dan beri kafası çalışmayan Microsoft'un kafası nihayet çalışmış ve Shell32.dll'deki simgeleri yenilemeye başlamış. :)

Sizce yeni simgeler nasıl olmuş? Ayrıca Shell32.dll simgelerinin yenilenmesini iyi mi buldunuz, kötü mü buldunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Windows 10 Sun Valley (21H2) sürümü ile ilgili haberleri takip ederken Windows Latest sitesinde yeni bir haber gördüm. Bu haberde Windows 10 Sun Valley (21H2) sürümünde Windows 95'ten kalma simgelerin yenilendiğinden bahsediliyordu. Ben de haberi okudum ve paylaşılan ekran görüntüsünü sizinle paylaşıyorum.
Ekran görüntüsü;

Eki Görüntüle 1009931

Gördüğünüz gibi 21H2 sürümü ile Windows XP ve Windows NT 4.0'dan kalma birçok simge yenilenmiş durumda. Bazı simgeler hâlâ yenilenmedi fakat çoğu simge yenilenmiş durumda. Özellikle de Windows XP'den kalma sabit disk, çıkarılabilir disk ve optik sürücü simgelerinin yenilendiği dikkatinizi çekmiştir diye düşünüyorum.

Yani sonunda Windows XP, 98 ve NT 4.0'dan kalma simgelerden kurtuluyor olmamız gerçekten güzel. 2006'dan beri kafası çalışmayan Microsoft'un kafası nihayet çalışmış ve Shell32.dll'deki simgeleri yenilemeye başlamış. :)

Sizce yeni simgeler nasıl olmuş? Ayrıca Shell32.dll simgelerinin yenilenmesini iyi mi buldunuz, kötü mü buldunuz?
Zahmet olmazsa hocam o yeni simgeleri (shell32.dll)'i atabilir misiniz?

Merhaba arkadaşlar. Windows 10 Sun Valley (21h2) sürümü ile ilgili haberleri takip ederken Windows latest sitesinde yeni bir haber gördüm. Bu haberde Windows 10 Sun Valley (21h2) sürümünde Windows 95'ten kalma simgelerin yenilendiğinden bahsediliyordu. Ben de haberi okudum ve paylaşılan ekran görüntüsünü sizinle paylaşıyorum.
Ekran görüntüsü;

Eki Görüntüle 1009931

Hocam, bunlar bildiğiniz düz Windows 11 simgeleri. Microsoft, Windows 10'a hayatta öyle bir simge güncellemesi yapmaz. Yeni simgeler Windows 11'de kullanılıyor. Ümidnizi kesin artık. Yeni simgeler 11'de. Anlayın şunu.

Hocam, bunlar bildiğiniz düz Windows 11 simgeleri. Microsoft, Windows 10'a hayatta öyle bir simge güncellemesi yapmaz. Yeni simgeler Windows 11'de kullanılıyor. Ümidnizi kesin artık. Yeni simgeler 11'de. Anlayın şunu.
Konu tarihi Mayıs 2021 yalnız. O zamanlar Windows 11'in adı bile geçmiyordu. Hatta birçok yerde Windows 11 çıkmayacak deniliyordu. Şu anda Windows 11 olarak bildiğimiz Windows sürümünün de Windows 10 21H2 olması bekleniyordu. Windows 11 ise Haziran 2021'de tanıtıldı. Yani konu tarihini okumadan cevap yazmışsınız.

Win 10 21H2 (19044.1645) kullanıyorum.Shell32.dll dosyasında hala eski simgeler var.
Win11 simgelerini nasıl alabilirim veya istediğim .ico dosyalarını Shell32.dll ye atabilir miyim?
Shell32.dll dışında bir icon seçtiğim zaman klasörün simgesi değişmiyor.

Ben çoktandır kullanıyorum ama güncelleme değil yazılım ile uygulandı. Olur da güncelleme gelmez ise nette bir ton kaynak mevcut. Ben mecburen 8 kullanıyorum ancak özelleştirmeler yaparak neredeyse hiç eksiği kalmadı 10'dan.
1662064126231.png

Ekran görüntüsü;

Eki Görüntüle 1009931

Artık Windows 11'e geldi bu simgeler. 😢

Yeni konular

Geri
Yukarı