Windows 10 22H2 güncellemesi sonrası bilgisayar yavaşladı

sametgüngör

Yoctopat
Daha fazla  
Bilgisayarıma 9.12.2022 tarihinde Windows 22H2 güncellemesi yaptım. %0'da takılmıştı ve 15 dakika bekledim, aşağıya nokta geldi. Ona tıkladım. Bilgisayarı kapatınca güncellemeyi yapıp kapattı. 30 dakika sonra tekrar başlattım bilgisayarı sonra bilgisayarda fazlasıyla bir kasma oldu, oyuna girdim 130 140 FPS alırken 65 70 FPS aldığımı gördüm ve bu bütün oyunlarda ve konuşma uygulamalarında da böyleydi. YouTube'dan baktım pek anlayamadım, CMD açıp sfc scannow yaptım, güncellemeyi geri yükledim, kaldırdım yani ama değişen olmadı. Ne yapmam lazım? Pek bilmiyorum kusura bakmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarıma 9.12.2022 tarihinde Windows 22H2 güncellemesi yaptım. %0'da takılmıştı ve 15 dakika bekledim, aşağıya nokta geldi. Ona tıkladım. Bilgisayarı kapatınca güncellemeyi yapıp kapattı. 30 dakika sonra tekrar başlattım bilgisayarı sonra bilgisayarda fazlasıyla bir kasma oldu, oyuna girdim 130 140 FPS alırken 65 70 FPS aldığımı gördüm ve bu bütün oyunlarda ve konuşma uygulamalarında da böyleydi. YouTube'dan baktım pek anlayamadım, CMD açıp SFC scannow yaptım, güncellemeyi geri yükledim, kaldırdım yani ama değişen olmadı. Ne yapmam lazım? Pek bilmiyorum kusura bakmayın.

Format atıp Windows 10 22H2'ye temiz kurulum yapmanızı öneririm. Yüksek ihtimal yükseltme sırasında bir aksilik olmuş.

Yarın deneyip yazacağım fakat nasıl yapacağımı bilmiyorum bir de formatladığım zaman 22H2 güncellemesinimi yapayım yardımcı olursan çok sevinirim.
Microsoft'un sitesinden İso'yu indirdiğinde 22H2 iner zaten sürüm güncellemesi yapmana gerek kalmaz. Pc fosilse 2016 ltsb ile rahat bir nefes alırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı