Çözüldü Windows 10 22H2 OgnitorenKS ile düzenledikten sonra masaüstü yanıt vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta gördüğnüz gibi OgnitorenKS abimden NTLite ile Windows düzenlemesini izledim, gereksiz servis vb kapattım ama bilgisayar her açıldğında Explorer (masaüstü) çöküyor 2dk boyunca gelmiyor, sonra masaüstü geliyor. Explorer (Dosya Gezgini) açtıktan sonra yine 2dk boyunca çöküyor. Her klasöre girdiğimde 2dk boyunca çöküyor. Çözümleriniz nedir hocam?

Hocam yeni bir hata daha keşfettim. Görev Yöneticisi'den yeniden başlatınca tekrar çöküyor. 2dk boyunca beklemek zorunda kalıyorum.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    240,7 KB · Görüntüleme: 38
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    15,4 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam ek hizmetylerden sadece ploppy ile oynadım sizin yaptığnız gibi.

@ygtylc hocam Windows Defender kullanmadığım için bileşenlerden kaldırdım.

Hocam çmzümü buldum NTLite da güncelleme kısmında bazı uygulamaları kaldırdığım için çöküyormuş.
ISO dosyasındaki hizmetleri baştan düzenlemenizi öneririm.

Dostum ISO'yu nerede ise 19 kere düzenledim hangi hizmetleri açmam gerek gereksiz hizmetleri devre dışı bıraktım mesela telemetri Xbox kendim Windows Defender sevmediğim için Windows Defender mesela hangi hizmeti açmayı öneriyorsunuz mesela bazı arkadaşlarda benim gibi yapmış sorunsuz çalışıyor acaba benim laptop eski diye mi öyle 2012'den kalma.

Dostum ISO'yu nerede ise 19 kere düzenledim hangi hizmetleri açmam gerek gereksiz hizmetleri devre dışı bıraktım mesela telemetri Xbox kendim Windows Defender sevmediğim için Windows Defender mesela hangi hizmeti açmayı öneriyorsunuz mesela bazı arkadaşlarda benim gibi yapmış sorunsuz çalışıyor acaba benim laptop eski diye mi öyle 2012'den kalma.
Muhtemelen yanlış bir sistem dosyasını kaldırıyorsun.

Dism ve sfc ile sistemi onarın.

Hizmetler zaten arkaplanda çalışmıyor, neden kaldırıyorsunuz ki?

Windows defender için ise eğer raminiz 8 gb ise çok bir etkisi yok, cpu kullanımını kısıtlayabilirsiniz.

Arkadaşlar başlıkta gördüğnüz gibi OgnitorenKS abimden NTLite ile Windows düzenlemesini izledim, gereksiz servis vb kapattım ama bilgisayar her açıldğında Explorer (masaüstü) çöküyor 2dk boyunca gelmiyor, sonra masaüstü geliyor. Explorer (Dosya Gezgini) açtıktan sonra yine 2dk boyunca çöküyor. Her klasöre girdiğimde 2dk boyunca çöküyor. Çözümleriniz nedir hocam?

Hocam yeni bir hata daha keşfettim. Görev Yöneticisi'den yeniden başlatınca tekrar çöküyor. 2dk boyunca beklemek zorunda kalıyorum.
Ek hizmetler bölümünde düzenleme yaparken dikkatli olun. Yaşadığınız sorun hakkında bilgim yok. Bileşen bölümünde sildiğiniz bir özellik sorun yaratıyor olabilir. Ayarlarınızı azaltarak ilerleyip sorunu tespit etmeniz gerekiyor.

Hocam ek hizmetylerden sadece ploppy ile oynadım sizin yaptığnız gibi.

@ygtylc hocam Windows Defender kullanmadığım için bileşenlerden kaldırdım.

Hocam çmzümü buldum NTLite da güncelleme kısmında bazı uygulamaları kaldırdığım için çöküyormuş.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı