Windows 10 30 FPS'e Sabitlenme Sorunu

Krongrah

Hectopat
Daha fazla  
(Edit: Şimdi fark ettim. IHDG3000 ekran kartım ile düşük sistem isteyen oyunlarda 60FPS alabiliyorum. Ama aynı oyunu NVIDIA kartım ile çalıştırmak isteyince ya oyun çöküyor, ya da 30FPS sabit olarak oynuyorum.)

Merhaba,

Bilgisayarım GameDVR için yeterli özelliklere sahip değil. Bu sebepten Xbox uygulamasından GameDVR ayarlarını kapatamıyorum. Bütün sitelerdeki "regedit" ayarlarını yaptım fakat hala "her" oyunda 30FPS alıyorum. (Windows 7'de çok rahat +100FPS aldığım oyunlar da dahil.) Windows 7'de NVIDIA ekran kartım ile çalıştırdığım bazı oyunlarımı NVIDIA ekran kartım ile artık çalıştıramıyorum. (Çöküyor.)

Yardımcı olursanız çok sevinirim. Technopat makaleleri üzerinden de sorunumu gidermek için araştırmalar yaptım fakat hiçbir çare bulamadım. Artık kişisel olarak yardım almam lazım.

Sistem Bilgilerim:
  • Model: ASUS-K53SV
  • İşlemci: i5-2430M
  • Ekran Kartı: IHDG 3000 ve GT540M
  • BIOS Sürümüm: 320
  • Bellek: 6144MB
DxDiag'ta yazan DX Sürümüm: 12 (Ekran kartım 11'e kadar destekliyor diye biliyorum.)

İşletim Sistemi: Microsoft'un internet sitesinden Media Creation Tool ile indirdiğim ISO dosyasına kurulum sırasında dizüstü bilgisayarımın kasasının altında yer alan Windows 7 Home Basic OEM aktivasyon kodunu girdim ve kabul etti. Orijinal sayılabilecek Windows 10. (UEFI Kurulum Yaptım)

Windows 10 Sürümüm:
Windows 10 Home 64bit (10.0, Yapı 16299)

Yaptığım "regedit" Ayarları:
Kod:
HKEY_CURRENT_USER\System\GameConfigStore ---> GameDVR_Enabled ---> 0

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\GameDVR ---> AllowGameDVR ---> 0

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\PolicyManager\default\ApplicationManagement\AllowGameDVR ---> value ---> 0

HKEY_CURRENT_USER\System\GameConfigStore ---> GameDVR_FSEBehavior ---> 0

HKEY_CURRENT_USER\System\GameConfigStore ---> GameDVR_FSEBehaviorMode ---> 0

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\GameDVR ---> AppCaptureEnabled ---> 0

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\GameDVR ---> AudioCaptureEnabled ---> 0

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\GameDVR ---> CursorCaptureEnabled ---> 0

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı