Windows 10 64 Bit kurulumda IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL mavi ekran

uzmannejmi

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. 2.el bir işlemci aldım. Taktım işte işlemciyi o zaman bilgisayarda Windows 10 kuruluydu. İlk açışımda bilgisayarı işlemci BIOS'ta görüktü ama aygıt yöneticisinde eski işlemcimin adını gösterdi. Sonra bu yeniden başlat dedim bu sefer mavi ekranla karşılaştım. Şuan bilgisayara Windows 32bit işletim sistemileri hariç hiçbir işletim sistemi kurulmuyor. 64bit işletim sistemi kurulmuyor hep mavi ekran veriyor. Yeni aldığım işlemci Athlon II X2 270 eskisi sempron 145'di.

Suan bilgisayar win 10 32 bit yüklü hiçbir şekilde 64 işletim sistemi kurulmuyor. Acaba 2.el olarak aldığım işlemciden olabilir mi? 64 bit yüklerken hata bu IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL Sizce acaba yeni taktığım işlemcide sorun olabilir mi? Ama sorun olsa 32 bit sorunsuz çalışır mı?
Sistemim:
Amd Athlon II X2 270 işlemci
Msi GF615-P33 (7597) Anakart Bios Sürümü 7597V2A
Nvidia gf 210 ekran kartı
4Gb Ram bellek
250 Gb HDD
20160814_132918.jpg

@Mikail Fidan @Recep Baltaş

@Mikail Fidan Abi Lütfen yardım et.

@Mikail Fidan

@Mikail Fidan

Merhaba. 2.el bir işlemci aldım. Taktım işte işlemciyi o zaman bilgisayarda Windows 10 kuruluydu. İlk açışımda bilgisayarı işlemci BIOS'ta görüktü ama aygıt yöneticisinde eski işlemcimin adını gösterdi. Sonra bu yeniden başlat dedim bu sefer mavi ekranla karşılaştım. Şuan bilgisayara Windows 32bit işletim sistemileri hariç hiçbir işletim sistemi kurulmuyor. 64bit işletim sistemi kurulmuyor hep mavi ekran veriyor. Yeni aldığım işlemci Athlon II X2 270 eskisi sempron 145'di.

Suan bilgisayar win 10 32 bit yüklü hiçbir şekilde 64 işletim sistemi kurulmuyor. Acaba 2.el olarak aldığım işlemciden olabilir mi? 64 bit yüklerken hata bu IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL Sizce acaba yeni taktığım işlemcide sorun olabilir mi? Ama sorun olsa 32 bit sorunsuz çalışır mı?
Sistemim:
Amd Athlon II X2 270 işlemci
Msi GF615-P33 (7597) Anakart Bios Sürümü 7597V2A
Nvidia gf 210 ekran kartı
4Gb Ram bellek
250 Gb HDDEki Görüntüle 180603

@Mikail Fidan @Recep Baltaş

@Mikail Fidan Abi Lütfen yardım et.

@Mikail Fidan

@Mikail Fidan
Selamlar,

Bir çok mavi ekran hatası genelde hiç araştırılmayan ramlerden kaynaklıdır. Eğer 2 slotada ram takılıysa tekini çıkarıp deneme yapın düzelmezse diğerini takıp deneme yapmanızda fayda görüyorum. Ramler statik elektrikten çabuk etkilenirler ramlerden tekinde sıkıntı olabilir. 4gb ram varsa 32 bitte 3gb görünecektir bu nedenle sorun çıkmıyor olabilir.

Kolay Gelsin..

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı