Windows 10 64 bit Yüklenme Aşmasında Donuyor

NightGhost

Hectopat
Daha fazla  
32 bit Windows 10 kullanıyorum, 64 bit sürümüne geçmek istiyorum fakat format esnasında Windows logosunda kalıyor. Denemek amaçlı 32 bit sürümü ile denedim fakat sorun çıkmıyor. Microsoft'un kendi sitesinden ISO dosyasını indirip Rufus programı ile flash belleğe yazıyorum. Biraz İnternette araştırınca HD Tune adlı program ile bilgisayarınızı tarayınız deniyor, bu program işe yarar mı? Yararsa nasıl kullanabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hesabım engelendi yeni hesap açmak zorunda kaldım.
  • 4 GB DDR2 RAM
  • İntel Xeon e5450
  • Asus Radeon r7 240
  • 250 GB HDD
  • Anakart Fujitsu D3041-a1

Kimse böyle bir sorunla karşılaşmadı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
771 Xeon işlemciler için manuel microcode güncellemesi yapmadıysan BIOS update fayda etmez. Windows 10 kuramama sebebin Xeon E5450'nin microcode'sinin BIOS'da bulunmamasından kaynaklanıyor. Windows 7 kurabilirsin fakat microcode güncellemesi olmadan Windows 8, 8.1 ve 10 kuramazsın.

Anakartın berbat ve eski. BIOS güncel değilse öncelikle BIOS'unu güncelle. Fujitsu D3041-A1 BIOS Güncelleme

Ardından tekrardan Windows 10 x64'i burada anlatıldığı gibi yazdırın.
Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum

Biosu günceledim sorun devam ediyor.

771 Xeon işlemciler için manuel microcode güncellemesi yapmadıysan BIOS update fayda etmez. Windows 10 kuramama sebebin Xeon E5450'nin microcode'sinin BIOS'da bulunmamasından kaynaklanıyor. Windows 7 kurabilirsin fakat microcode güncellemesi olmadan Windows 8, 8.1 ve 10 kuramazsın.

ama şuan windows 10 32 bit yüklü ve kullanıyorum

Önceki 775 işlemcin ile Windows 10 kurduysan ve harddiske Windows 10 kuruluyken işlemcini değiştirdiysen temiz kurulumda bu hatayı alırsın.

Aklımda şöyle bir şey var HDD'yi çıkarıp başka bilgisayara takıp o bilgisayardan 64 bit yüklesem sorun çözülür mü diye merak ediyorum çünkü eski işlemcim üzrinde iken win 10 32 bit yüklü idi.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı