Çözüldü Windows 10 açıldıktan sonra boş masaüstü geldi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

IronCut

Decapat
Yer
Uxkhal Şehri
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci:12. Nesil Intel® Core™ i5 12450H
Ram:16GB DDR4
Ekran Kartı:NVIDIA® GeForce® RTX3050 4GB 128 Bit GDDR6
Depolama: 500GB M.2 SSD PCle 3.0
Merhaba arkadaşlar. 1 hafta önce orijinal olarak işletim sistemimi Windows 11'den Windows 10'a geçirdim. Sabah bilgisayarımı açınca görev çubuğu simgeleri gelmedi mouse imleci sürekli yükleniyor gösterdi bende oradan sağ tık yapıp görüntü ayarlarına girmeye çalıştım fakat Windows uygulamayı bulamıyor tarzı bir hata verdi bilgisayarı kapatıp açtığımda sorun düzeldi Kaspersky ile bir hızlı bir tam tarama yaptım bir virüs çıkmadı. Sizce sorunun kaynağı tam olarak nedir? Yoksa sadece bir bug mı oluştu?

Sistem özellikleri.
  • İşlemci:12. nesil Intel® Core™ i5 12450H işlemci.
  • RAM: 16 GB DDR4.
  • Ekran kartı: NVIDIA® GeForce® RTX3050 4 GB 128 bit GDDR6.
  • Depolama: 500 GB SSD.
  • Ekran:15.6" FHD IPS 144Hz 3ms 45% 250nıt.

Bilgisayar modeli: Casper Excalibur g770.

Çözüm
Klasik windows10 bugu bende en çok dosya aktarımı sırasında oluyordu reset atmadan düzetlmenin bir diğer yoluda görev yöneticisinden windows gezginini yeniden başlat demek
Klasik windows10 bugu bende en çok dosya aktarımı sırasında oluyordu reset atmadan düzetlmenin bir diğer yoluda görev yöneticisinden windows gezginini yeniden başlat demek

Çözüm
Merhaba arkadaşlar. 1 hafta önce orijinal olarak işletim sistemimi Windows 11'den Windows 10'a geçirdim. Sabah bilgisayarımı açınca görev çubuğu simgeleri gelmedi mouse imleci sürekli yükleniyor gösterdi bende oradan sağ tık yapıp görüntü ayarlarına girmeye çalıştım fakat Windows uygulamayı bulamıyor tarzı bir hata verdi bilgisayarı kapatıp açtığımda sorun düzeldi Kaspersky ile bir hızlı bir tam tarama yaptım bir sorun çıkmadı. Sizce sorunun kaynağı tam olarak nedir? Yoksa sadece bir bug mı oluştu?

Sistem özellikleri.
  • İşlemci:12. nesil Intel® Core™ i5 12450H işlemci.
  • RAM: 16 GB DDR4.
  • Ekran kartı: NVIDIA® GeForce® RTX3050 4 GB 128 bit GDDR6.
  • Depolama: 500 GB SSD.
  • Ekran:15.6" FHD IPS 144Hz 3ms 45% 250nıt.

Bilgisayar modeli: Casper Excalibur g770.
Windows 10'u nereden indirdiniz? bence basit bir bug olabilir tekrar yaşanmaz ise sorun yok gibi.

Klasik Windows 10 bugu bende en çok dosya aktarımı sırasında oluyordu reset atmadan düzetlmenin bir diğer yoluda Görev Yöneticisi'nden Windows Gezgini'ni yeniden başlat demek.

Tamam eğer bir kez daha başıma gelirse bunu deneyeceğim teşekkürler.

Windows 10'u nereden indirdiniz? Bence basit bir bug olabilir tekrar yaşanmaz ise sorun yok gibi.

Microsoft'un kendi sitesinden indirdim.

CTRL+Shift+Windows tuşu+b bas. Olur.

Şimdi denedim de bir dıt sesi çıktı ekran kartını yeniden başlatmışım sanırım tekrar başıma gelirse bunu da deneyeceğim sağ olun.

O zaman bence sıradan bir bug. Yani, sanırım?

Bilgisayar henüz yeni zaten Windows 10'a geçince de tüm verilerimi silip sıfırdan başlangıç yaptım Windows 11 de belki internetten tonlarca oyun yükledim fakat böyle bir sorun olmadı Windows 10'a geçince böyle oldu ilk kez başıma geliyor kısacası.

Geri
Yukarı