Windows 10 açılırken 2 kere pin istiyor

GothLies

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Birkaç aydır bu sorundan muzdaribim. Windows 10 Pro kullanıyorum, bilgisayarım açıldığı zaman pin istiyor. Pin'i giriyorum kabul ediyor fakat sonrasında yine pin istiyor. Sebebi ne olabilir? Çok aradım fakat bulamadım, yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlat'a tıklayın, Ayarlar > Hesaplar > Oturum Açma Seçenekleri'ni seçin. Gizlilik bölümünde "Bir güncelleme veya yeniden başlatma sonrasında cihazımı otomatik olarak tamamlamak için Giriş bilgilerimi kullan" özelliğini kapatın.

Sürüm 1709 güncellemesinden sonra başladı sanırım bu sorun. Bende de vardı aynısı. Hatta başlangıçta şifreyi kaldırayım komple gitsin demiştim fakat kaldırmama rağmen yine de şifre istemişti..

Başka bir problemden dolayı SSD'ye secure erase atıp temiz kurulum yaptım. İki kez şifre isteme problemi de ortadan kalktı.

Aynı sorun bende de tekrardan baş göstermeye başladı. Oturumu kapatıp açtığımda da düzelmedi. Mecbur iki kere pin giriyorum yapacak bir şey yok başka sorun olmasından iyidir :) ssdim yok, bilgisayarım da zaten çok yeni. Freedos alıp kurulumunu kendim yapmıştım ama böyle sıkıntılar olabiliyor yardımlarınıza teşekkür ederim

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı