Windows 10 Açılış Hızı Çok Yavaş

tarksamt

Decapat
Bilgisayarı ilk aldığımda bilgisayar çok hızlı fakat şimdi çok yavaş. Acaba Windows kurulumunu HDD'ye yaptığımdan dolayı mı?110 GB SSD'ye sahibim. Yoksa flash bellekle format attığımdan dolayı mı? Bir de ayarlar ile videolar çektim. İnceleyip nasıl ayarlamalar yapma konusunda fikir verirseniz çok sevinirim. Çünkü bilgisayarımı oyun odaklı değil de performans odaklı kullanmak istiyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
(Windows 10 Home 64bit kullanıcısıyım. Flash Bellek Windows 10 64 bit UEFI GPT. Anakart son sürüm yüklü)

--MSI BIOS Ayarları Nasıl Olmalı?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

--Overclock Ayarları(Yapılmalı mı)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

--Kapatılması Gereken Hizmetler ve Önyükleme Çekirdek Sayısı

--Windows Açılış Logo ve Bios Açılış Süresi
(İlk aldığımda Windows logosu ve yükleniyor gözüküyordu)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı olması gerektiği gibi UEFI kurmuşsunuz. UEFI sistemlerde, eğer Secure Boot desteği de varsa Windows logosu değil, anakart logosu çıkar. Yani Windows logosunun çıkmaması bir hata değil, olması gereken bir şey.

HDD'ye kurduğunuz için muhtemelen yavaş. Neden SSD'ye kurmadınız?

Efendim bilmiyordum şimdi öğrendim ama SATA1 sıralamaya ssd almam gerekiyormuş galiba internette araştırdım daha stabile çalışması için öncelik SSD verilmesi gerekiyormuş.Boot option sıralaması nasıl olmalı ? Çekirdek sayısını arttırsam değişiklik olur mu ?Pcı latency timer en yükseğe getirirsem bir katkı sağlar mı ? Gördüğünüz üzere bilgisayar anca 2.30 dakika açılıyor önceden 30 saniyede iş bitmişti.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı