Windows 10 Açılış Parolasını Devre Dışı Bırakma

Merhaba,Kurulumda offline olarak kur yani mail istediğimde sahip değilimde sadece bilgisayar adı isteyecek ve şifre isteyecek basit bir şifre belirle ondan sonra Ayarlar > Hesaplar > Oturum açma seçenekleri > Parola değiştir > olan parolayı girin yeni parola kısmını boş bırakıp ilerle diyin. Bu kadar.

Başlat menüsüne netplwiz yazıp Enter'a basın. Açılan pencereden parola girilmelidir gereksinimini kaldırın.

1543440103197.png

Merhaba,Kurulumda offline olarak kur yani mail istediğimde sahip değilimde sadece bilgisayar adı isteyecek ve şifre isteyecek basit bir şifre belirle ondan sonra Ayarlar > Hesaplar > Oturum açma seçenekleri > Parola değiştir > olan parolayı girin yeni parola kısmını boş bırakıp ilerle diyin. Bu kadar.

Daha sonra XBOX uygulamasını ya da Microsoft hesabımı açtığımda şifre istemez değil mi?

Yemin ederim yaparken ömrüm bitti dirildim tekrar çok rahatsız edici bilgisayarınıza parola veya pin yerleştirmeniz için ellerinden geleni yapıyorlar. Ben bilgisayarımın direkt açılmasını istiyorum misal pin yerleştir uyarısı verip duruyor rahatsız oldum koydum ben de. Ömrünüzden ömür giden çok rahatsız eden bir durum.
Yani kısaca söylemek gerekirse format atıp çevrimdışı kurulum yapmadan şifrenizi adeta kaldıramıyorsunuz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı