Windows 10 Açılışta BIOS'a Girme Sorunu

SLauGHTeRTR

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Windows 10 her açıldığında Bios giriyor. F1 ve F2 diye bir seçenek çıkıyor. F1 basarsam bios giriyor. F2 basarsam bios ayarlarını sıfırlıyor devam ediyor. Yeniden başlatıyorum direk pc açılıyor bios girmiyor. Sonra pc kapatıyorum acıyorum yine bios giriyor F1 ve F2 diye seçenek çıkıyor. Yine ayarlar sıfırlanıyor. Sırf hard disk sorun var diye gittim Vatandan 1t 7200 64 mb hard disk aldım onu taktım yine bios giriyor. Yardım edebilecek aynı sorun basına gelen var mı ?

Hard disk
Ekran kartı
Ramlar
bunlarda sorun yok.
iŞLEMCİ yeni değiştirdim 2 hafta oldu.

4 gündür böyle bir sorun var.

Yardım edecek var mı ?

Bios ayarlarında sıkıntı olabilir. İstersen Bios pilini çıkartıp tekrar tak. Sorun çözülmezse büyük ihtimalle donanımsal bir sorun mevcut. Bios pilini çıkartıp ta düzelmezse bir ekran görüntüsü atabilir misin?

BİOS'u varsayılan ayarlara getirin ve sürücülerinizi güncelleyin. Bunlarda olmazsa temiz kurulum yapınız.

Yeni format attım. Tüm donanımlar güncel bios dahil. Eski bios sahibim. Ayarlarını pek anlamıyorum. varsayılana getirdim. Yine aynı bios pili çıkardım yine aynı. Resmini atacam birazdan umarım yardım edebilirsiniz.

Bios pilini çıkarmana rağmen sorun düzelmediyse büyük ihtimalle donanımsal bir sorun vardır. Bahsettiğin hata büyük ihtimalle Cmos hatasıdır. Cmos hakkında pek bilgim yok. Daha doğrusu ne olduğunu bile şimdi araştırıp buldum. Yakınlarda sistem özelliklerine uyan bir anakart varsa sistemini değiştirebilirmisin? Yani test edebilirmisin. Belki sorun anakart'tadır. (Bana kalırsa kesinlikle anakart'ta)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı