Windows 10 açılışta pin girilmiyor

IMG_20210515_235722_414.jpg

Arkadaşlar merhaba,

MSConfig panelinden "sadece tanılama" seçeneğini aktif ederek yeniden başlattım. Sonrasında yukarıdaki sorun ile karşılaştım. Sistem geri yükleme yapmak istediğimde kayıtlı Microsoft hesabımın şifresini istedi ama doğru girdiğim halde -şifreyi telefondan değiştirip denedim- ısrarla parola yanlış uyarısı aldım.
Güvenli mod ile başlattım durum değişmedi.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Eğer bu konu altında sorunum çözülmez ise sıfırlayacağım, ekteki resimde iki sıfırlama seçeneği var. İlk seçeneği seçersem yine aynı sorunla karşılaşır mıyım?

Dosya Ekleri

• IMG_20210516_003007_944.jpg
    IMG_20210516_003007_944.jpg
    62,5 KB · Görüntüleme: 105
  • IMG_20210516_004110223.jpg
    IMG_20210516_004110223.jpg
    67,8 KB · Görüntüleme: 103
Hocam sorununuzu tam anlamadım yanlış bir yönlendirme veya çözüm önerisinde bulunursam affola. Eğer şifre kaldırma gibi bir amacınız varsa şu videoyu izlemenezi öneririm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Microsoft hesabımın şifresini istedi ama doğru girdiğim halde -şifreyi telefondan değiştirip denedim- ısrarla parola yanlış uyarısı aldım.
Boş denediniz mi?

Ya da Ophcrack ile şifreyi kırmayı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Eki Görüntüle 1025423

Arkadaşlar merhaba,

MSConfig panelinden "sadece tanılama" seçeneğini aktif ederek yeniden başlattım. Sonrasında yukarıdaki sorun ile karşılaştım. Sistem geri yükleme yapmak istediğimde kayıtlı Microsoft hesabımın şifresini istedi ama doğru girdiğim halde -şifreyi telefondan değiştirip denedim- ısrarla parola yanlış uyarısı aldım.

Eğer bu konu altında sorunum çözülmez ise sıfırlayacağım, ekteki resimde iki sıfırlama seçeneği var. İlk seçeneği seçersem yine aynı sorunla karşılaşır mıyım?
Hocam aynı sorun ben de vardı, çözemedim format attım.

Eki Görüntüle 1025423

Arkadaşlar merhaba,

Benim de başıma geldi bu sorunun çözümü yok, format atmanız yararınıza olacaktır.

Hocam Shift tuşuna basılı tutarak yeniden başlata basın sonra oradan Windows 10.
BIOS'u açılacak oradan gelişmiş özellikler sonra oradan komut istemiyle başlata basınız CMD komutu gelecek oradanda açılan komut istemine:
Net user burada kullanıcı adınız çıkacak buradan isterseniz kopyalayın isterseniz aklınızda tutun.
Sonra tekrar net user (kullanıcı adınız *) parantezsiz yazın sonrada entera basın 2 kere.
Olmazsa USB'yi bu videodaki gibi hazırlayıp yapabilirsiniz.

Boş denediniz mi?

Hocam maalesef Microsoft hesabı ile korunan sistemlerin profil şifreleri sıfırlanamıyor veya kırılamıyor. Sebebi ise bilgilerin klasik SAM deposu üzerinde depolanmaması. Hatta net user ve netplwiz arayüzlerinden bile Microsoft hesapları erişime kapatılmış durumda.

Eki Görüntüle 1025423

Arkadaşlar merhaba,

Sistemi Windows 10 kurulum medyası ile başlat. Ardından ilk kurulum ekranı geldiğinde Shift + F10 tuşlarına basarak komut istemini başlat. Ardından sırasıyla şu komutları uygula:
  • diskpart
  • list disk
  • select disk X (x burada Windows'un kurulu disk numarasını gösterir)
  • list vol
  • exit
Artık Windows'un kurulu olduğu bölüntünün HARF atamasını biliyoruz. Şimdi konsola ilgili harfi yazıyoruz:
  • Y: (y burada bildiğimiz HARF numarasını temsil ediyor)
  • cd Windows\System32
  • ren osk.exe osk2.exe
  • cp cmd.exe osk.exe
Artık tüm pencereleri kapatıp, Windows'u normal olarak başlat. Sağ alttan ekran klavyesini açmaya çalış ve biraz bekle. Karşına komut istemi SYSTEM hesabında oturum açmış olarak gelecek. Yeni açılan komut istemine şu komutu gir:
  • net user administrator /active:yes
Bilgisayarı yeniden başlat ve sol alttan az önce aktifleştirdiğimiz Administrator hesabını seç ve oturum aç. Masaüstü geldikten sonra bilgisayarın internete bağlı olduğundan emin ol. msconfig altından yaptığın ayarı geri al ve tekrar normal profilinde hem eski şifren ile hem de yeni şifren ile oturum açmaya çalış. Bakalım sonuç ne olacak.

Hocam sorununuzu tam anlamadım yanlış bir yönlendirme veya çözüm önerisinde bulunursam affola. Eğer şifre kaldırma gibi bir amacınız varsa şu videoyu izlemenezi öneririm.

Hocam kusura bakmayın, konunun akabinde mesaj kısıtlaması aldım, meşguliyetten de konuya bakamadım. Aslında şifreyi biliyorum ama sanırım PİN ile oturum açmak için gerekli olan hizmetleri kapattığım için bir sorunla karşılaştım, hiçbir şekilde çözüm bulamadım. Ama sorun giderme panelinden bilgisayarı sıfırladım; lisansım orijinaldi ve onedrive yedekleme de açıktı o yüzden sorun olmadı. Teşekkür ederim.

Boş denediniz mi?

Boş olarak denedim, Microsoft hesabımda iki adımlı doğrulama açık olduğu için olmuşta olabilir emin olamadım, ayrıca internete de bağlanamamış olabilir. "PİN'i ayarla" seçeneğine bastığımda mağazadan gerekli dosya bulunamadı tarzı bir uyarı almıştım onu eklemeyi unutmuşum. Yanımda USB bellek yoktu iş yerindeydi evde de ayrı bir bilgisayar olmadığı için sıfırladım artık cihazı. Teşekkür ederim.

Hocam Shift tuşuna basılı tutarak yeniden başlata basın sonra oradan Windows 10.
BIOS'u açılacak oradan gelişmiş özellikler sonra oradan komut istemiyle başlata basınız CMD komutu gelecek oradanda açılan komut istemine:
Net user burada kullanıcı adınız çıkacak buradan isterseniz kopyalayın isterseniz aklınızda tutun.
Sonra tekrar net user (kullanıcı adınız *) parantezsiz yazın sonrada entera basın 2 kere.
Olmazsa USB'yi bu videodaki gibi hazırlayıp yapabilirsiniz.

O işlemi de denedim ama komut satırı açmak için Microsoft hesabıma giriş yapmamı istedi; konuda da yazdığım üzere hiçbir şekilde şifremi kabul etmediği için konsolu açamadım. Teşekkür ederim.

Hocam maalesef Microsoft hesabı ile korunan sistemlerin profil şifreleri sıfırlanamıyor veya kırılamıyor. Sebebi ise bilgilerin klasik SAM deposu üzerinde depolanmaması. Hatta net user ve netplwiz arayüzlerinden bile Microsoft hesapları erişime kapatılmış durumda.

Sistemi Windows 10 kurulum medyası ile başlat. Ardından ilk kurulum ekranı geldiğinde Shift + F10 tuşlarına basarak komut istemini başlat. Ardından sırasıyla şu komutları uygula:
  • diskpart
  • list disk
  • select disk X (x burada Windows'un kurulu disk numarasını gösterir)
  • list vol
  • exit
Artık Windows'un kurulu olduğu bölüntünün HARF atamasını biliyoruz. Şimdi konsola ilgili harfi yazıyoruz:
  • Y: (y burada bildiğimiz HARF numarasını temsil ediyor)
  • cd Windows\System32
  • ren osk.exe osk2.exe
  • cp cmd.exe osk.exe
Artık tüm pencereleri kapatıp, Windows'u normal olarak başlat. Sağ alttan ekran klavyesini açmaya çalış ve biraz bekle. Karşına komut istemi SYSTEM hesabında oturum açmış olarak gelecek. Yeni açılan komut istemine şu komutu gir:
  • net user administrator /active:yes
Bilgisayarı yeniden başlat ve sol alttan az önce aktifleştirdiğimiz Administrator hesabını seç ve oturum aç. Masaüstü geldikten sonra bilgisayarın internete bağlı olduğundan emin ol. msconfig altından yaptığın ayarı geri al ve tekrar normal profilinde hem eski şifren ile hem de yeni şifren ile oturum açmaya çalış. Bakalım sonuç ne olacak.

Hocam USB bellek iş yerimdeydi ve ayrı bir bilgisayar yoktu, o yüzden sıfırladım direkt bilgisayarı. Yedekleme falan açıktı yani sıkıntı olmadı. Teşekkür ederim.
Hocam aynı sorun ben de vardı, çözemedim format attım.

Aynen hocam ben de öyle yaptım, uzun uzadıya uğraşmak istemedim. Yedekleme açıktı iş uzamadı. Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı