Çözüldü Windows 10 açılışta siyah ekran veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Pancamo

Decapat
Herkese merhaba.
Dün bilgisayarımda bir donanım yükseltmesi yaptım. Ryzen 5 3600X işlemcimi ve MSI B450M Mortar Titanium anakartımı Ryzen 5 5600X işlemci ve MSI B550M Mortar Wi-Fi anakart ile güncelleyip sıfırdan Windows 10 kurulumu yaptım. Tabi öncesinde anakartımı flash BIOS ile BIOS güncelledim. Şu an bilgisayarımı açtığımda ilk açılışta birkaç kez aşağıdaki şekilde sol üst tarafta alt çizgi olan bir siyah ekran ile karşılaşıyorum. Bilgisayarımı açabilmem için birkaç kez güç düğmesiyle kapatıp yeniden açmam gerekiyor. Sorunun SSD'de olduğunu düşündüm. Hız ve sağlık testi yaptım ve her şey gayet normal görünüyor. SSD sağlığı %99 olarak görünüyor ve donanım güncellemesinden önce her şey kusursuz çalışıyordu. Sizce sorun ne olabilir? Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG20210912114623.jpg
    IMG20210912114623.jpg
    56,7 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Boot ile ilgili sıkıntı var gibi yeniden temiz Windows kurmayı deneyebilirsin.

Normalde tüm güncellemelerimi de yapmıştım. Kurulum esnasında mı sorun oluşmuştur yoksa USB diskimi mi yanlış şekilde hazırladım acaba? UEFI kurulumu yaptım normalde.
Ayrıca boot menüsünde Windows 10'un kurulu olduğu disk de 1.sırada.
Sorun şimdilik çözüldü gibi. BIOS pilini ve işlemciyi söküp tekrar taktım. İlginç bir şekilde düzeldi şimdilik.
Boot ile ilgili sıkıntı var gibi yeniden temiz Windows kurmayı deneyebilirsin.

Normalde tüm güncellemelerimi de yapmıştım. Kurulum esnasında mı sorun oluşmuştur yoksa USB diskimi mi yanlış şekilde hazırladım acaba? UEFI kurulumu yaptım normalde.
Ayrıca boot menüsünde Windows 10'un kurulu olduğu disk de 1.sırada.
Sorun şimdilik çözüldü gibi. BIOS pilini ve işlemciyi söküp tekrar taktım. İlginç bir şekilde düzeldi şimdilik.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı