Windows 10 Açılışta Soluk Ekran Sorunu

Onur_Doğan19

Hectopat
İyi günler. Windows kurulumu ile ilgili problemim var. Asus X550JX-XX171D laptobum var. UEFI Windows 10 pro kurulum yaptım, bilgisayarı ilk açtığımda ve her yeniden başlatmamda Asus simgesi geliyor çemberde noktalar dönüyor sonra o ekran soluk bir şekilde tekrar oluyor sonra açılıyor. Ama bunlar laptobu ilk fişe taktığımda ve her yeniden başlatmam da oluyor yardım edebilecek var mı acaba ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba onrdogan, bu normal bir durum ve entegre grafik hızlandırıcısından (Intel) kaynaklanıyor (aygıt yöneticisinden devre dışı bırakıp gözlemleyebilirsin fakat sonra tekrar etkinleştir). Hatta yeniden başlatmada bahsettiğinden de can sıkıcı bir gecikme söz konusu. Soruna BIOS mu yoksa Intel sürücüsü mü yol açıyor o pek belli değil. O yüzden kullandığın işlemciye göre entegre grafik sürücüsü ve BIOS güncellemelerini ara sıra takip et. Yeni versiyonlar çıktığında güncellemelerini yap.

öncelikle cevap için teşekkürler, intel hd4600 de sürüm 05.08.2015 yazıyor, kardeşime dün win10 kurup driver yükledim daha yeni sürümünü buldu ama bende tarattırınca güncel diyor anlamadım :S

BIOS sürümünüzün 204 olduğuna emin olun. X550JX - Support
Destek sitesindeki Intel Grafik Hızlandırıcı sürücüsü 25.08.2015 tarihine ait.
Intel'in HD 4600 için en son sunduğu sürücü 26 Ekim tarihli: Intel® Graphics Driver for Windows® 10 [15.40][4th Gen]
Intel'in HD 4600 için sunduğu beta sürücü 20 Kasım tarihli: Intel® Beta Graphics Driver for Windows® 7/8.1/10* [15.40]

Not: Sorun BIOS kaynaklıysa Intel'in yeni sürücüleri başka sorunlara yol açabilir, tekrar eski sürücüye dönme konusunda deneyimliysen yeni sürücüleri hatta beta sürücüleri deneyip sorunun giderilip giderilmediğini gözlemleyebilirsin. Deneyimli değilsen çok fazla kurcalamamanı ve belirli bir stabilitede kalmanı tavsiye ederim (Sürücü güncellemelerinden önce sistem geri yükleme noktası oluşturman faydalı olacaktır).

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı