Windows 10 Administrator hesabını silemiyorum!

zahidbolat

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Erbaa
Buradaki administrator hesabını nasıl sileceğim? Bir türlü silinmiyor. İlk başta internetsiz kurulum yaptım. İnternet bağladıktan sonra Live hesabıma giriş yaptım. Bu da böyle kaldı. Lanet şey bir türlü gitmiyor. Program files yerinden bir program kaldıracağım da administratorden izin isteyin diyor. Bir program açacağım, kullanıcı hesabı denetimi istiyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    298,9 KB · Görüntüleme: 290
Buradaki administrator hesabını nasıl sileceğim? Bir türlü silinmiyor. İlk başta internetsiz kurulum yaptım. İnternet bağladıktan sonra Live hesabıma giriş yaptım. Bu da böyle kaldı. Lanet şey bir türlü gitmiyor. Program files yerinden bir program kaldıracağım da administratorden izin isteyin diyor. Bir program açacağım, kullanıcı hesabı denetimi istiyor.

Yeni hesap açıp admin yetkisi verip o hesaba geçin. Ardından şu anki hesabı silin. Sonra sistemi yeniden başlatın, bu kadar.

Eğer o hesabı siz oluşturmadıysanız silemezsiniz. Yani Windows'un varsayılan Admin hesabı ise silebileceğinizi sanmıyorum.

Başlat > netplwiz > Enter yapın. Oradan silebiliyor musunuz, bakın.

O zaman @Recep Baltaş hocamın dediği yöntemi dener misiniz?
Hem buradan denedim hem netplwizin ana sayfasından denedim. Hazır hesaplarda bu işlem gerçekleştirilemez hatası veriyor. Hesabı devre dışı bırakabildim sadece. Ama yine de dosya vs. silerken yetki istiyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20210318_134339.jpg
    IMG_20210318_134339.jpg
    136,8 KB · Görüntüleme: 206
  • IMG_20210318_134407.jpg
    IMG_20210318_134407.jpg
    117,8 KB · Görüntüleme: 240

Geri
Yukarı