Windows 10 ağ bağlantısını görünmüyor

AKINCILAR

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba arkadaşlar,
Anakartım ASUS ROG STRIX Z590-E Gaming Wi-Fi. Bu anakart da 2 adet Ethernet girişi bulunmakta.
Evimde 2 adet internet var ve her ikisine de ayrı ayrı modemden kablolu şekilde bağlanıyorum.

Denetim Masası -> ağ bağlantıları kısmında nedense diğer Ethernet girişini göstermiyor.
Normal de Intel(r) Ethernet Controller (3) I225-V ve Intel(r) Ethernet Controller (2) I225-V gibi ayrı ayrı olurdu.
Fakat her ikisinden de internete bağlanabiliyorum. Windows 11 kurdum aynı durumu yaşadım, Windows 10'a geri döndüm onda da aynısı oldu.
Bugün format atana kadar bir şey yoktu. Bana bu kısım çok lazım çünkü bağlantıyı seçerek işlem yapıyorum :(
Not: Tüm sürücüler güncel. BIOS'da her iki Ethernet girişi de aktif ve internete de bağlanıyor.

Screenshot_2.jpg

Screenshot_1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hizmetlerden kontrol etmeyi dene.
Orada her hangi sorun yok baktım.
Ekleme: LAN1 portu çalışmıyor. Ethernet ışığı yanmasına rağmen görmüyor.
Bilgisayarı temizlemek için M2 SSD, RAM ve ekran kartını söküp öyle hava tabancasıyla temizleyip takmıştım.
Bunlardan olabilir mi acaba bilmiyorum :/

Son düzenleme:
Orada her hangi sorun yok baktım.
Ekleme: LAN1 portu çalışmıyor. Ethernet ışığı yanmasına rağmen görmüyor.
Bilgisayarı temizlemek için M2 SSD, RAM ve ekran kartını söküp öyle hava tabancasıyla temizleyip takmıştım.
Bunlardan olabilir mi acaba bilmiyorum :/
Temizledikten sonra hata olduysa olabilir ama ondan sonra olduysa başka bişeydendir. Telefonda internet varsa usb ile telefonu modem gibi kullanarak deneyin bağlanırsa modemden veya LAN kablosundan olabilir diğer seçenek te WİFİ aparatı varsa wifi ile bağlanmayı deneyin.

2 Ayrı internet ve 2 ayrı modem denedim. Sorun LAN1 portundan kaynaklı. 3 defa da Windows temiz kurulum yaptım hepsinde aynı sıkıntıyı yaşadım.

Geri
Yukarı