Windows 10 akışlar uygulaması belleğin tamamını kullanıyor

blackeagle03

Hectopat
Merhaba. Birkaç gündür akışlar, Search application adı altında aşağıdaki ekteki gibi yüksek bellek kullanımı görüyorum. Bu da bilgisayarda aşırı yavaşlık ve donmalara sebep oluyor. Böyle bir sorunum yoktu sanırım. Son Windows 10 güncellemesinden sonra olmuş olabilir. Bu konuda ne yapmam gerekiyor, çözümü nedir? Bilgisi olan arkadaşlar paylaşabilir mi?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    13,1 KB · Görüntüleme: 109
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Birkaç gündür akışlar, Search application adı altında aşağıdaki ekteki gibi yüksek bellek kullanımı görüyorum. Bu da bilgisayarda aşırı yavaşlık ve donmalara sebep oluyor. Böyle bir sorunum yoktu sanırım. Son Windows 10 güncellemesinden sonra olmuş olabilir. Bu konuda ne yapmam gerekiyor, çözümü nedir? Bilgisi olan arkadaşlar paylaşabilir mi?
Görevi sonlandıra bas.

Görev çubuğunu sağ tıkladığımızda (benim bilgisayarda üstten üçüncü sırada) 'Haberler ve ilgi alanları' seçeneği var. O seçeneğe geldiğimizde sağında ya da solunda üç farklı seçenekten alttaki 'kapat' seçeneğini seçince kapandı

Buglu olabilir mi? Çünkü benim belleğim %90 dolu olunca en yüksek belleği kullanan uygulamayı gösterip bellek dolu diyor görev yöneticisinde.

Buglu olabilir mi? Çünkü benim belleğim %90 dolu olunca en yüksek belleği kullanan uygulamayı gösterip bellek dolu diyor görev yöneticisinde.
Onu bilemiyorum ancak belleğimin o kadar dolu olması ihtimal dahilinde değil. Ama baya sistem donuyor yani neredeyse. Az önce son isteğe bağlı windows güncelleştirmesini yaptım. Belki çözüm olur.
Görev çubuğunu sağ tıkladığımızda (benim bilgisayarda üstten üçüncü sırada) 'Haberler ve ilgi alanları' seçeneği var. O seçeneğe geldiğimizde sağında ya da solunda üç farklı seçenekten alttaki 'kapat' seçeneğini seçince kapandı
Konuyla alakası var mı bilemedim. Ama deneyeceğim zaten kullandığım bir alan değil.
Microsoft acilen bir cozum getir bu akişlar bug'ina.
Hocam cozum servisler uzerinden akislar servisini kapatmak.
Yapalım hocam bana bir zararı olmayacaksa. Tam olarak nasıl yapacağım?

Görevi sonlandıra bas.
O is onla bitmiyor ama.
Konuyla alakası var mı bilemedim.
Var.
Yapalım hocam bana bir zararı olmayacaksa. Tam olarak nasıl yapacağım?
Windows Search hizmetini kapatmak için:
  1. Windows ve r tuşlarına bas. Açılan çalıştır penceresine services.msc yazıp enter tuşuna bas.
  2. Açılan hizmetler penceresinde Windows Search hizmetini bulup çift tıkla.
  3. başlangıç türünü devre dışı olarak ayarla.
  4. Hizmet durumu durdur tıklayıp uygula ve tamam diyoruz.
Dizin oluşturma hizmetini kapatmak için:
  1. C sürücüsüne sağ tıklayıp özellikler diyoruz.
  2. Genel sekmesinde bu sürücüdeki dosyaların, dosya özelliklerine ek olarak içeriklerinin de dizin haline getirilmesine izin ver seçeneğinin işaretini kaldırıyoruz.
Bunu deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı