Windows 10 Alınmalı mı?

Anladığım kadarıyla sahte yazılım kullanmıyorsun.

Afedersiniz; anlamadığım için sormaktayım.
"Sahte yazılım" nedir ?

İşletim sistemine müdâhele edildiğini, içinde bâzı programların çıkarıldığını, ya da doğrudan windows ile ilgili olmayan, ancak; PC için gerekli kimi programların eklendiğini, yasal olmayan şekilde işletim sisteminin "lisanslı" gibi görünmesinin sağlandığını biliyorum. Ama; bütün bunlar windows'un orjinal kopyası üzerinde oluyor. Windows'un "sahte"si de oluyor mu*

Orjinâl kopyaya ulaşma imkânı var iken sahtesini - çakma windows - kim kullanır ?

Afedersiniz; anlamadığım için sormaktayım.
"Sahte yazılım" nedir ?

İşletim sistemine müdâhele edildiğini, içinde bâzı programların çıkarıldığını, ya da doğrudan windows ile ilgili olmayan, ancak; PC için gerekli kimi programların eklendiğini, yasal olmayan şekilde işletim sisteminin "lisanslı" gibi görünmesinin sağlandığını biliyorum. Ama; bütün bunlar windows'un orjinal kopyası üzerinde oluyor. Windows'un "sahte"si de oluyor mu*

Orjinâl kopyaya ulaşma imkânı var iken sahtesini - çakma windows - kim kullanır ?

Sahte yazılımlar ile Windows sürümünün lisanslandığını belirttiğim bir cevap. Gayet açıklayıcı olduğunu düşünüyorum. Windows deneme sürümü orjinaldir bildiğiniz üzere, sahte yazılım ile oyna nmadığı sürece bir sorun olmayacaktır.

"Nasıl başladıysan öyle devam et..." Öncelikle orijinal yazılım kullanma konusunda ki düşüceniz dolayısıyla şahsınızı tebrik ediyorum. Benim dikkat çekmek istediğim nokta şu yönde: Windows ürününüzü lisansladıktan sonra diğer korsan yazılımlarada bir nevi artık hayır demeniz gerekecek. Aksi taktirde, daha sonra ki bir zamanda istekli veyahut isteksiz olarak kurduğunuz korsan bir yazılım, karşınıza sorun olarak çıkabilir.

Kısaca eğer ben windows 10u alırsam torrentten video gibi veya oyun gibi şeyler indiremez miyim?

Windows 10 un lisans anahtarı fiyatlarına baktımda 80 Tl den başlıyor. Ve benimde bir lisansa 80 Tl vermek onuruma dokunuyor onun yerine bi program indirip etkinleştirsem ne olur?

Kısaca eğer ben windows 10u alırsam torrentten video gibi veya oyun gibi şeyler indiremez miyim?

Windows 10 un lisans anahtarı fiyatlarına baktımda 80 Tl den başlıyor. Ve benimde bir lisansa 80 Tl vermek onuruma dokunuyor onun yerine bi program indirip etkinleştirsem ne olur?

İndiremezsin diye bir şey söylemek doğru olmaz. Keza torent ile dosya paylaşma yöntemi indirdiğin dosya legal olduğu sürece gayet kullanışlıdır. Sorun şurada ortaya çıkıyor: torent yoluyla indirdiğin dosya içinde zararlı bir yazılım ile gelebilir ve bilgisayar sistemini kullanılamaz hale getirip format atmana neden olabilir. Ve yine bahsi geçen lisans yazılımları(!) zaten başlı başına bir tehdit. Sonuç olarak format sonrası tekrardan lisans almak durumunda kalırsınız.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı