Windows 10 anahtarları 11'de geçerli olacak mı?

Demir.kan

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar bende Windows 10 Home Single Language orijinal sürümü var, bu sürüm için dizüstü bilgisayarıma 1000 TL fazla vermiş oluyorum. Bu nedenle Windows 11'e geçtiğim zaman yine Windows key almam gerekli mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Lütfen konu aynı konuyu tekrar açıp Forum'umuzu kirletmek yerine önceden açılmış konulara bir göz atın.

Windows' un sitesinde orijinal sürüm Windows 10 kullanıcıları, Windows 11 çıktığında eğer tüm güncellemeleri yüklemişlerse herhangi bir ücret ödemeden Windows 11' e geçiş yapabilecekler diyor. Aşağıda siteden aldığım alıntıyı okuyabilirsiniz.

"Mevcut Windows 10 bilgisayarınız Windows 10'un en güncel sürümünü çalıştırıyorsa ve minimum donanım gereksinimlerini karşılıyorsa Windows 11 işletim sistemine yükseltilebilecektir. Kademeli olarak kullanıma sunulacak olan yükseltme planının, henüz kesin olmamakla birlikte günümüzde kullanılmakta olan cihazların çoğu için 2022 yılının ilk aylarında hazır olacağını öngörmekteyiz. Yükseltme seçeneği, Windows 11 yükseltmesine uygun olan Windows 10 bilgisayarların tümüne aynı anda sunulmayacaktır. Bilgisayarınızın yükseltmeye uygun olup olmadığını görmek için Bilgisayar Sistem Durumu Denetimi uygulamasını indirin ve çalıştırın. Yükseltmeler kademeli olarak sunulmaya başladığında, Ayarlar/Windows Update bölümüne giderek cihazınız için hazır olup olmadığını denetleyebilirsiniz."

Windows'un sitesinde orijinal sürüm Windows 10 kullanıcıları, Windows 11 çıktığında eğer tüm güncellemeleri yüklemişlerse herhangi bir ücret ödemeden Windows 11'e geçiş yapabilecekler diyor. Aşağıda siteden aldığım alıntıyı okuyabilirsiniz.

"mevcut Windows 10 bilgisayarınız Windows 10'un en güncel sürümünü çalıştırıyorsa ve minimum donanım gereksinimlerini karşılıyorsa Windows 11 işletim sistemine yükseltilebilecektir. kademeli olarak kullanıma sunulacak olan yükseltme planının, henüz kesin olmamakla birlikte günümüzde kullanılmakta olan cihazların çoğu için 2022 yılının ilk aylarında hazır olacağını öngörmekteyiz. Yükseltme seçeneği, Windows 11 yükseltmesine uygun olan Windows 10 bilgisayarların tümüne aynı anda sunulmayacaktır. Bilgisayarınızın yükseltmeye uygun olup olmadığını görmek için Bilgisayar Sistem Durumu Denetimi uygulamasını indirin ve çalıştırın. Yükseltmeler kademeli olarak sunulmaya başladığında, Ayarlar/Windows Update bölümüne giderek cihazınız için hazır olup olmadığını denetleyebilirsiniz."

1624863102338.png

Uygun mu?
Herhangi bir sistem özellikleri karşılamadı falan yazı görmedim.
1624863178574.png

Eki Görüntüle 1086444

Uygun mu?
Herhangi bir sistem özellikleri karşılamadı falan yazı görmedim.
Eki Görüntüle 1086446
Herhangi bir ücret ödemeden Windows 11 güncellemesi yapabileceğiniz oradaki mesajda da yazıyor. Rahat olun. Örneğin ben Recep Bey' in son youtube videosunda olduğu gibi orijinal yazılım ve güçlü bir bilgisayara sahip olmama rağman şu an TPM kuralından dolayı Windows 11' e yükseltemiyorum. (X99 chipset-5820k işlemci-32Gb ram)

Geri
Yukarı