Çözüldü Windows 10 aniden kasmaya başladı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FAT1HIYY3

Decapat
Makaleler
2
Merhaba arkadaşlar.
Bu sabah bilgisayarı kapattım ve 1 saat önce açtım ama nedense kasıyor. RAM kullanımı falanda artmış. Normalde en fazla %60 olurken %74 oldu. Görev yöneticisinde Masaüstü Pencere Yöneticisi nedense 340 MB kullanıyor. Bilgisayarımda virüs olma ihtimali çok düşük çünkü Kaspersky ve AVG'den tam tarama yaptım ama virüs bulmadılar. Hiç güvenmediğim Windows Defender'dan bile taradım ama yine de virüs yok. Virüs olamaz zaten çünkü 1 aydır bilgisayara hiçbir şey indirmedim.

Bu neden kaynaklanıyor olabilir?

(Windows 11'e geç demeyin sistem uyumlu değil ve ByPass etmek istemiyorum.)

Son düzenleme:
Çözüm
Hocam ençok ne yiyor sistemi ona bakın.
Masaüstü pencere yöneticisi 340 mb harcıyor.
Masaüstü pencere yöneticisinin 340 mb harcaması beni şüphelendirdi ama virüs yok şimdi Malwarebytes ile tarama yaptım o da bulmadı virüsten kaynaklandığını düşünmüyorum.

Sorunu çözdüm arkadaşlar.

Arka planda çalışan tüm 3'üncü parti uygulamaları kapattım. sonra bilgisayarı yeniden başlattım ve açıldıktan sonra 2-3 dakika bekledim.

(evet çözüm bile sayılmaz ama yinede çözüm yolunu yazayım dedim başka arkadaşlarda belki bu yolla çözebilirler diye. ama garip bir yöntem ama işe yaradı)
Bende de donuyordu Windows 11'e geçtim tertemiz.
Sorun o değil

Windows 10 orjinal almıştım ama süresi doldu ondan sonra gitgide yavaşladı

Normalde 10 saniyeye açılırken şimdi 1-2 dakikada açılıyor. Bilgisayar normalde hızlı çalışırdı ama bu gün benim günüm değil 😃😃
Güncelleme gelmiştir Windows Update'e bak veya yeniden başalat.
Denetleme yaptım hocam güncelleme yok.
Zaten hep bilgisayar kasarken ilk oraya bakarım varsa güncellerim ama şimdilik güncelleme yok.

Hocam ençok ne yiyor sistemi ona bakın.
Masaüstü pencere yöneticisi 340 mb harcıyor.
Masaüstü pencere yöneticisinin 340 mb harcaması beni şüphelendirdi ama virüs yok şimdi Malwarebytes ile tarama yaptım o da bulmadı virüsten kaynaklandığını düşünmüyorum.

Sorunu çözdüm arkadaşlar.

Arka planda çalışan tüm 3'üncü parti uygulamaları kapattım. sonra bilgisayarı yeniden başlattım ve açıldıktan sonra 2-3 dakika bekledim.

(evet çözüm bile sayılmaz ama yinede çözüm yolunu yazayım dedim başka arkadaşlarda belki bu yolla çözebilirler diye. ama garip bir yöntem ama işe yaradı)

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı