Windows 10 anlık olarak "hangi aygıtı taktınız" bildirimi

Darkisback

Hectopat
Makaleler
6
Kulaklığım takılı bir şekildeyken anlık olarak "hangi aygıtı taktınız" bildirimi geliyor ve bu 0.5 belki 1 saniye sürüp kendi kendine kayboluyor. Ancak 1 saniyelik ses gidip gelmesi oluyor.
Sürücü: 10.0.19041. 1.

Windows 10 sürüm 2004 kullanıyorum. Ancak ses sürücüm 2019 Aralık ayına ait. Anakartımın sitesinde 2004 sürüm için güncelleme var. Bununla alakalı olma ihtimali var mı?

Hocam, güncel sürücüyü yükleyip deneyin. Düzelmezse, hocamın dediği gibi arka jakı deneyin.

Arka jaka takılı zaten. Sök tak yapmıyorum ama güncel sürümü indirip bir deneyeceğim.

Arka jaka takılı olduğu için geliyor zaten bildirim. Taktığın an gelmesi normal Gigabyte anakart kullanıyorsan. Sürekli geliyorsa temassızlık vardır. Ön jaka takarsan bildirim gelmez. Ne kadar güncellersen güncelle arka jaktaki bildirimi kaldıramazsın. Tek çözüm ön jaka takmak. HD Audio kablosundan gelen kasa jakına.

Sürekli takılı. 1 saatte bir falan geliyor, bazen hiç gelmiyor. 2004 sürümü yüklerken PC'yi yeniden başlatıp tekrar çalıştırıyor sonra tekrar yeniden başlatıyor, döngü bitmiyor. Anlamadım gitti, sürücüyü de güncellemedi.

DDU ile deneyeceğim. Steelseries Arctis 3 kulaklık aldıktan sonra yaşamaya başladım. Önceden böyle bir şeyle karşılaştığımı hatırlamıyorum.

Bildirimde sorun yok hocam. Anlık olarak takılıyken saniyelik gelmesi sıkıntılı. Dediğim gibi daha önce böyle bir sorun yaşamıyordum. Ama sürücüyü güncelleyememek canımı sıktı.

@317678 Şöyle bir sıkıntım daha var mesela. Viewsonic XG2401 kullanıyorum. Bazen PC'yi açtığımda Windows monitörün ses çıkışını algılamıyor. Yeniden başlattığımda sorun çözülüyor.

PC çok şişti acaba bir format mı atsam? Driverlarda bir sıkıntı var sanki.

Edit : Kafayı yiyeceğim. 2004 sürümünü yükledim hâla Aralık 2019 sürümü gözüküyor. DDU ile kaldırdım yeni sürümü kuruyorum, PC'yi yeniden başlatıp tekrar yeniden başlatmak istiyor aptalca bir şey.
Edit 2 : Uzun zamandır ertelediğim formatı bugün attım. Formattan sonra bile 2004 Realtek sürümünü yüklemeyi beceremedim. Yeniden başlat döngüsü devam ediyor. Ancak şimdilik saniyelik bildirim sorunu yaşamadım.
Sorun yaşarsam konuyu güncelleyeceğim.
Bildirimde sorun yok hocam. Anlık olarak takılıyken saniyelik gelmesi sıkıntılı. Dediğim gibi daha önce böyle bir sorun yaşamıyordum. Ama sürücüyü güncelleyememek canımı sıktı.

@317678 Şöyle bir sıkıntım daha var mesela. Viewsonic XG2401 kullanıyorum. Bazen PC'yi açtığımda Windows monitörün ses çıkışını algılamıyor. Yeniden başlattığımda sorun çözülüyor.

PC çok şişti acaba bir format mı atsam? Driverlarda bir sıkıntı var sanki.

Edit : Kafayı yiyeceğim. 2004 sürümünü yükledim hâla Aralık 2019 sürümü gözüküyor. DDU ile kaldırdım yeni sürümü kuruyorum, PC'yi yeniden başlatıp tekrar yeniden başlatmak istiyor aptalca bir şey.
Edit 2 : Uzun zamandır ertelediğim formatı bugün attım. Formattan sonra bile 2004 Realtek sürümünü yüklemeyi beceremedim. Yeniden başlat döngüsü devam ediyor. Ancak şimdilik saniyelik bildirim sorunu yaşamadım.
Sorun yaşarsam konuyu güncelleyeceğim.
Sorun devam ediyor. Farklı bir kulaklık ile denedim ancak aynı. Anakartın sitesinden daha eski bir sürümü indirdim ancak yine düzelmedi.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    24,9 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleme:

Geri
Yukarı