Windows 10 antivirüs tavsiyesi

Eset eskiden iyiydi ama şu an Kaspersky daha iyi. Kaynak kullanımları söylendiği kadar fazla. Kendi içinde bir sürü eklentisi var daha. Parasını hak ediyor.
Eset de Kaspersky de kullandım ve Kaspersky'yi cidden çok beğendim. Kaspersky'yi kapatmadığınız sürece bilgisayara imkanI yok virüs bulaştırmıyor.
Kaspersky'nin mi kaynak kullanımı fazla? Anlamadım hocam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasperskynin mi kaynak kullanımı fazla anlamadım hocam
Değili yazmaya unuttum.:) Yani boşta 33Mb fazla mı? Taramada 66-72 Mb. Tam taramada ise 120Mb RAM kullanıyor. CPU boşta %0 Taramada %1.7 Tam taramada %3.
Ayarlardan açarsanız sistemi ilk açtığınızda 2-3 dakika işlem yapmazsanız hızlıca bir rootkit taraması yapıyor.
Şunuda ekleyeyim online oyunlarda %0.1Mbps internet kullanıyor. Pinge bir etkisini görmedim.
Ama eğer ağa korumasını kapatırsanız internete dokunmaz.

Değili yazmaya unuttum.:) Yani boşta 33Mb fazla mı? Taramada 66-72 Mb. Tam taramada ise 120Mb RAM kullanıyor. CPU boşta %0 Taramada %1.7 Tam taramada %3.
Ayarlardan açarsanız sistemi ilk açtığınızda 2-3 dakika işlem yapmazsanız hızlıca bir rootkit taraması yapıyor.
Şunuda ekleyeyim online oyunlarda %0.1Mbps internet kullanıyor. Pinge bir etkisini görmedim.
Ama eğer ağa korumasını kapatırsanız internete dokunmaz.
Peki hocam ben her ikisini de deneyim oyun oynayan biri değilim thinkpade kurucam kredi kartlarını falan götürmesinler yeter :D

Eset eskiden çok iyidi daha sonra duraklama dönemine girdi ama şuan tekrar yükselişte. Veri tabanı fena sayılmaz 99.89 % algılama oranı var ve yanlış alarm oranı 0% bu çok önemli bir değer bu konuda Avira ve Eset en iyisi. Son gelen güncelleme ile gelişmiş makine öğrenimi özelliğini eklediler. Eğer hafif ve etkili yanlış alarm verip dosyalarını silecek birşey aramıyorsan öneririm.

Eset eskiden çok iyidi daha sonra duraklama dönemine girdi ama şuan tekrar yükselişte. Veri tabanı fena sayılmaz 99.89 % algılama oranı var ve yanlış alarm oranı 0% bu çok önemli bir değer bu konuda Avira ve Eset en iyisi. Son gelen güncelleme ile gelişmiş makine öğrenimi özelliğini eklediler. Eğer hafif ve etkili yanlış alarm verip dosyalarını silecek birşey aramıyorsan öneririm.
Hafif bir şey arıyorum hocam laptopu çok yormasın.

Hafif bir şey arıyorum hocam laptopu çok yormasın.

30 günlük deneme süresince deneyimleyin sonucuna karar verirsiniz.
Şu zamana kadar çok antivirüs programı denedim fakat Malwarebytes bambaşka bir şey.
Malwarebytes zararlı yazılım bulaşmış bilgisayarları temizlemek için çok güzel program ama aktif koruma konusunda zayıf algılama kapasitesi kısıtlı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı