Windows 10 arama çubuğu çalışmıyor

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GIGABYTE B450M S2H / R5 2400G / 2×8 CORSAİR 3000MHZ RAM / A400 500GB SSD
Windows 10 Pro 21H1.

Lisanslı Windows 10 Pro yüklüç fakat bugün arama çubuğuna bir şey yazacaktım fakat arama çubuğu açıldı ve 2 harf yazınca dondu ve PC mallaştı sonra reset attım. Tekrar arama çubuğuna giriş yaptım fakat bu sefer de arama çubuğu çalışmamaya başladı, açılıp hemen kapanıyor.
Nasıl düzelteceğim?

Görev Yöneticisi'ni aç Windows gezginine sağ tıkla yeniden başlat'de. CTRL + r taskmgr yaz.
Windows gezginini bul sağ tıkla yeniden başlat.

Böyle durumlarda Başlat + X tuşuna basıyorum gelen menüde "Ayarlar"ı açıyorum. Geri kapatıyorum ve düzeliyor.

@PYLIB, her zaman olmayabilir. Konu sahibi arkadaşım dönüş yapsın, belli olur.

Merhabalar, bu konuda problemler çok kez yaşanmış ve konu açılmış. İlk olarak güncelleme olup olmadığını kontrol edin. Eğer çözüm olmazsa bu konuda tartışılan çözümler sizlere yardımcı olabilir.

Windows 10 Pro 21h1.

Lisanslı Windows 10 Pro yüklüç fakat bugün arama çubuğuna bir şey yazacaktım fakat arama çubuğu açıldı ve 2 harf yazınca dondu ve PC mallaştı sonra reset attım. Tekrar arama çubuğuna giriş yaptım fakat bu sefer de arama çubuğu çalışmamaya başladı, açılıp hemen kapanıyor.
Nasıl düzelteceğim?

Kalıcı bir çözüm bilmiyorum fakat şimdilik seni idare eder.

1. W+R
2.ctfmon.exe yaz ve enter sorunun çözülecek fakat her PC açtıgında tekrar yazmak zorundasın iyi Sosyal'ler.

Merhabalar, bu konuda problemler çok kez yaşanmış ve konu açılmış. İlk olarak güncelleme olup olmadığını kontrol edin. Eğer çözüm olmazsa bu konuda tartışılan çözümler sizlere yardımcı olabilir.

Ben güncellemeyi tavsiye etmiyorum daha fazla bilgisayar sapıtıyor. Güncellemeden sonra bilgisayarın kendisine gelme süresi uzuyor donanım için güncellemelere tamamım, ama Windows Defender için tamam değilim, kullanmadığın USB portunun güncellemesi bence yapılmamalı.

Windows 10 Pro 21H1.

Nasıl düzelteceğim?

Windows Tuşu + R tuşuna basın, ardından çıkan pencereye ctfmon.exe yazın.
Eğer her seferinde uğraşmak istemiyorsanız system32'ye gelin oradan ctfmon.exe'yi bulun ardından kopyalayın.
Ardından tekrardan Win+R yapın çıkan pencereye shell:startup yazın.
Ardından kopyaladığınız dosyayı çıkan pencereye yapıştırın.

Geri
Yukarı