Windows 10 arka planda sadece Discord açıkken boşta 5.5 GB RAM kullanıyor

Flexamet

Centipat
Daha fazla  
Google Chrome açıkken de 6 GB RAM kullanıyor. 8 GB RAM'im var %80'den daha fazlasını kullanıyor şu an birkaç konuya daha bakmıştım diğer kullanıcıların RAM kullanımı oldukça düşük çözümünü bilen var mı? (laptop kullanıyorum)

Evet Discord çöp bir mühendisliğe sahip olduğu için bu sorunu yaşıyosun. Discord aslında bir Chromium çalıştırıyor içerisinde ve tarayıcı ekranının özelleştirilmesi ile uygulamayı sana sunuyor. Anlayacağın bir tarayıcı uygulaması olduğu için sunucular mesajlar çoğaldıkça RAM kullanımı uçuyor.

Evet Discord çöp bir mühendisliğe sahip olduğu için bu sorunu yaşıyosun. Discord aslında bir Chromium çalıştırıyor içerisinde ve tarayıcı ekranının özelleştirilmesi ile uygulamayı sana sunuyor. Anlayacağın bir tarayıcı uygulaması olduğu için sunucular mesajlar çoğaldıkça RAM kullanımı uçuyor.
Discord şuan 150MB arasında kullanıyor ama kalan yaklaşık 5 GB RAM'im kayıp

Discord şuan 150MB arasında kullanıyor ama kalan yaklaşık 5 GB RAM'im kayıp
Windows babasının hayrına mı çalışıyor? Boştayken kullanıma dair zibil gibi konu var forumda. Olan konuları okuyun biraz. Sistem boşken RAM kullanımı ortalama düzeyde olur. Windows hızlı çalışmak için kullanır.

Windows babasının hayrına mı çalışıyor? Boştayken kullanıma dair zibil gibi konu var forumda. Olan konuları okuyun biraz. Sistem boşken RAM kullanımı ortalama düzeyde olur. Windows hızlı çalışmak için kullanır.

Benim de demek istediğim zaten diğer kullanıcılara göre daha fazla RAM kullanıyor olması birkaç konuya baktığımda hepsinin arka planda bir ton program açıkken ortalama 4.4 iken benimki arkada Discord harici uygulama yokken 5.5 kullanıyor olması onlardan benim ne gibi bir farkım olabilir?

Ekran kartınız paylaşımlı mı?
Dediğiniz kavramı ilk defa duydum bu konularda pek fazla bilgim yok bunu paylaşımlı olduğunu veya olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Geri
Yukarı