Windows 10 aşırı RAM kullanımı

emies

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10 kullanıyorum. 6 GB RAM var. Arka planda hiçbir oyun açık olmamasına rağmen sadece Opera açık ve RAM'in %64'ü kullanılıyor. Tabii ki kalanı da oyunlara ve sisteme yetmiyor. Ne yapabilirim?

Windows 10 kullanıyorum. 6 GB RAM var. Arka planda hiçbir oyun açık olmamasına rağmen sadece Opera açık ve RAM'in %64'ü kullanılıyor. Tabii ki kalanı da oyunlara ve sisteme yetmiyor. Ne yapabilirim?
Bence format falan atabilirsiniz. Normal bir değer değil. Arka plan uygulamaları yazıp arama kısmına kapatın işinize yaramayanları bir de öyle deneyin.

Hocam bilgisayarın açılması dahilinde arkada çalışan uygulamalar var mı ?
Görev yöneticisi > Başlangıç
kısmından 'etkinleştirildi' ibaresi bulanları kaldırın.

Masaüstü mü dizüstü mü kullanıyorsunuz ? Laptop ise değer normal. Masaüstü ise; diğer Windows 7-8-8.1'de yüzdesel kullanımı kaç ona göre kullanıp kullanmamayı deneyin.

Bir adet program vardı adı şuan aklımda değil, RAM'i ciddi anlamda boşaltıyordu ama artık alıştığımdan o programı kullanma gibi bir sorunum kalmadı. (Her defasında programı açık tutmanız gerekiyordu)

Hocam bilgisayarın açılması dahilinde arkada çalışan uygulamalar var mı ?
Görev yöneticisi > Başlangıç
kısmından 'etkinleştirildi' ibaresi bulanları kaldırın.

Masaüstü mü dizüstü mü kullanıyorsunuz ? Laptop ise değer normal. Masaüstü ise; diğer Windows 7-8-8.1'de yüzdesel kullanımı kaç ona göre kullanıp kullanmamayı deneyin.

Bir adet program vardı adı şuan aklımda değil, RAM'i ciddi anlamda boşaltıyordu ama artık alıştığımdan o programı kullanma gibi bir sorunum kalmadı. (Her defasında programı açık tutmanız gerekiyordu)
Mem reduct ya da reduce memory.

Bence format falan atabilirsiniz. Normal bir değer değil. Arka plan uygulamaları yazıp arama kısmına kapatın işinize yaramayanları bir de öyle deneyin.

Normal değer olmadığını biliyorum ve format atalı 2 hafta kadar oldu Windows 11'den Windows 10'a geçtim.

Hocam bilgisayarın açılması dahilinde arkada çalışan uygulamalar var mı?
Görev Yöneticisi > başlangıç.
Kısmından 'etkinleştirildi' ibaresi bulanları kaldırın.

Masaüstü mü dizüstü mü kullanıyorsunuz? Laptop ise değer normal. Masaüstü ise; diğer Windows 7-8-8.1'de yüzdesel kullanımı kaç ona göre kullanıp kullanmamayı deneyin.

Bir adet program vardı adı şu an aklımda değil, RAM'i ciddi anlamda boşaltıyordu ama artık alıştığımdan o programı kullanma gibi bir sorunum kalmadı. (her defasında programı açık tutmanız gerekiyordu)

Laptop kullanıyorum ve şu anlık RAM sorununu çözdüm arka planda hiçbir şey kullanılmamasına rağmen %21 umarım normaldir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal değer olmadığını biliyorum ve format atalı 2 hafta kadar oldu Windows 11'den Windows 10'a geçtim.

Laptop kullanıyorum ve şu anlık RAM sorununu çözdüm arka planda hiçbir şey kullanılmamasına rağmen %21 umarım normaldir.
Ne yaparak %21 sonucuna vardınız acaba ? Bende de %36-40'ın altlarına inmiyor. Belki faydası olur.

Ne yaparak %21 sonucuna vardınız acaba? Bende de %36-40'ın altlarına inmiyor. Belki faydası olur.

Biraz geç yanıt verdim kusura bakmayın ama Windows başlangıcında otomatik açılan uygulamaları azalttım
Adsız.png

Geri
Yukarı