Windows 10 Aygıt Yöneticisi bilinmeyen aygıt yok

smiLonly

Kilopat
Makaleler
4
Anakart
B550M
Merhaba bugün temiz kurulum ile Windows 10 Home sürümüne geçiş yaptım. Temiz kurulum yaparken Ethernet kablosunu cihazdan çıkardım eski sürücülerin kurulmaması için fakat sistemi açtığımda Aygıt Yöneticisi kısmında hiç ünlemli bir kısım bulamadım. Sürücüler yine kendi kendine yüklenmiş olabilir mi hiç güncelleme yapmadım. Sürücülerimin güncel olup olmadığını nasıl kontrol edebilirim?

Dosya Ekleri

• aygıtyonetıcısı.png
    aygıtyonetıcısı.png
    17,2 KB · Görüntüleme: 33
Merhaba bugün temiz kurulum ile Windows 10 Home sürümüne geçiş yaptım. Temiz kurulum yaparken Ethernet kablosunu cihazdan çıkardım eski sürücülerin kurulmaması için fakat sistemi açtığımda Aygıt Yöneticisi kısmında hiç ünlemli bir kısım bulamadım. Sürücüler yine kendi kendine yüklenmiş olabilir mi hiç güncelleme yapmadım. Sürücülerimin güncel olup olmadığını nasıl kontrol edebilirim?

Bilgisayar yeniden başlatılır ise eksik sürücüleri otomatik yükler bunda bir sıkıntı yok kontrol etmenize gerek yok eğer içinize sinmedi ise hangi sürücü ise kaldırıp tekrar yeniden başlatın PC'yi.

Bilgisayar yeniden başlatılır ise eksik sürücüleri otomatik yükler bunda bir sıkıntı yok kontrol etmenize gerek yok eğer içinize sinmedi ise hangi sürücü ise kaldırıp tekrar yeniden başlatın PC'yi.
Temiz kurulumlar da yeniden başlattığım zamanlar da bu kadar hızlı bir kurulum gerçekleşmiyordu. Şimdi böyle olmasına şaşırdım ve hangi sürücülerim güncel bilmiyorum. El ile sadece ethernet sürücüsünü kurdum. Zaten anakart üreticisinin sitesinde çok güncel bir şeyler göremedim.

Temiz kurulumlar da yeniden başlattığım zamanlar da bu kadar hızlı bir kurulum gerçekleşmiyordu. Şimdi böyle olmasına şaşırdım ve hangi sürücülerim güncel bilmiyorum. El ile sadece Ethernet sürücüsünü kurdum. Zaten anakart üreticisinin sitesinde çok güncel bir şeyler göremedim.

Bilgisayar formattan sonra her şeyi güncel tutar hızlı kurulum ise internet veya PC ile alakalıdır sıkıntı etmenize gerek yok sürücülerin hepsinden mi emin değilsiniz?

Bilgisayar formattan sonra her şeyi güncel tutar hızlı kurulum ise internet veya PC ile alakalıdır sıkıntı etmenize gerek yok sürücülerin hepsinden mi emin değilsiniz?
Evet hepsinin güncel olup olmadıgından emin değilim. Henüz yeni temiz kurulum yapmışken sürücülerimin güncel olup olmadığını nasıl kontrol edebilirim? kafam rahat olsun.

Evet hepsinin güncel olup olmadıgından emin değilim. Henüz yeni temiz kurulum yapmışken sürücülerimin güncel olup olmadığını nasıl kontrol edebilirim? Kafam rahat olsun.

PC'yi yeniden başlatın yeter PC'niz otomatik eksik olanları kurar. Güncellemedeyse PC niz nedir? Örnek NVIDIA

Sıkıntı yapmanıza gerek yok driver yükleyin driver size güncelleme olduğunda haber verir sıkıntı etmeyin her şeyin en güncelini indirir formattan sonra içiniz rahat olsun.
Brom bildiğim kadarıyla windows temiz kurulum sonrası eski sürücüleri kuruyor. Bu yüzden yeni sürücüleri kurmak istiyorum fakat anakart üreticisinin sitesinde tam olarak güncel şeyler göremedim genel olarak eski tarihde asıl sıkıntım bu.

misal bu eski değil mi?

Dosya Ekleri

• sü.png
    sü.png
    19,2 KB · Görüntüleme: 25
Brom bildiğim kadarıyla Windows temiz kurulum sonrası eski sürücüleri kuruyor. Bu yüzden yeni sürücüleri kurmak istiyorum fakat anakart üreticisinin sitesinde tam olarak güncel şeyler göremedim genel olarak eski tarihde asıl sıkıntım bu.

Misal bu eski değil mi?

Ekran kartı ve işlemcinin sürücülerini indirin sonrasında sıkıntı yok driver sana söyler zaten sürücüyü güncelleştir de eğer çıkmaz ise ekran kartının driverinden bak.

Geri
Yukarı