Çözüldü Windows 10 "bağlantınız gizli değil" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Madawc

Kilopat
Yer
Sakarya
Selam. Bugün böyle bir sorunla karşılaştım. Mesela link kısmından bir şey arattığım zaman böyle bir hata ile karşılaşıyorum fakat kendim direk Google'ı açıp arattığım zaman sorun olmuyor ama beni 3-4 saniye bekletip öyle açılıyor arama sonuçları orada bile. Daha önce sertifikalar kısmına girip Google ile alakalı şeyleri kaldırıp çözen bir arkadaş olmuş ama ben de işe yaramadı. Herhangi bir VPN ve DNS kullanmıyorum standart ayarlardayım. Nasıl çözebilirim?
Edit = Windows 10 Home son sürüm güncel versiyon ve ürün anahtarım orijinal.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    24,2 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ayarlar > Ağ ve İnternet > Ara Sunucu (Sol Menü en altta) gidin. Betik adresi bölümünde http://127.0.0.1 ile başlayan bir adres mevcut ise durumu kapalı konumuna getirmeniz gerekiyor. Ama maalesef burada küçük bir sorun çıkıyor kapatsanız bile Ara sunucuya tekrar giriş yaptığınızda tekrar aktif olduğunu göreceksiniz.
  • Windows Tuşu’ + ‘R’ tuş kombinasyonuna basılı tutun ve açılan pencerede arama kısmına ‘regedit’ yazın ve ‘Kayıt Defteri’ni açın.
  • ‘HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings’ kayıt defteri yolunu izleyin ve açın.
  • Sağ tarafta bulunan dizin listesinde ‘ProxySettingsPerUser’ atamasını göreceksiniz. Sağ tıklayın ve açılan menü listesinde ‘Değiştir’ seçeneğini seçin ve değerini ‘1’ olarak değiştirin; ‘Tamam’ butonu ile kayıt edin.
Alıntı.
Son düzenleyen: Moderatör:
Ayarlar > Ağ ve İnternet > Ara Sunucu (Sol Menü en altta) gidin. Betik adresi bölümünde http://127.0.0.1 ile başlayan bir adres mevcut ise durumu kapalı konumuna getirmeniz gerekiyor. Ama maalesef burada küçük bir sorun çıkıyor kapatsanız bile Ara sunucuya tekrar giriş yaptığınızda tekrar aktif olduğunu göreceksiniz.
  • Windows Tuşu’ + ‘R’ tuş kombinasyonuna basılı tutun ve açılan pencerede arama kısmına ‘regedit’ yazın ve ‘Kayıt Defteri’ni açın.
  • ‘HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings’ kayıt defteri yolunu izleyin ve açın.
  • Sağ tarafta bulunan dizin listesinde ‘ProxySettingsPerUser’ atamasını göreceksiniz. Sağ tıklayın ve açılan menü listesinde ‘Değiştir’ seçeneğini seçin ve değerini ‘1’ olarak değiştirin; ‘Tamam’ butonu ile kayıt edin.
Alıntı.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı