Windows 10 başlangıç menüsünde adını bilinmeyen uygulama

körbiginar

Kilopat
Makaleler
14
Yer
Dreamland
Daha fazla  
2020-09-17.png

Merhaba, bu siteye yeni katıldım soruyu yanlış konudan açtıysam affola. Yukarıda belirttiğim gibi ayarlardan başlangıç sekmesine geldiğimde en altta adını okuyamadığım(büyük ihtimal Çince ya da Japonca) bir uygulama var. Bir süredir bilgisayar hoş geldiniz ekranında takılarak açılıyor acaba bu uygulama mı sebep olmuştur. Bir de o menüyü her açtığımda gözükmüyor sadece belli zaman aralıklarıyla gözüküyor. Ve her gözüktüğünde ismi bir öncekinden farklı oluyor. O uygulama sistem için gerekli mi? Değilse nedir? Kaldırabilir miyim? Malwarebytes ve ESET nod32 ile tarattım bir şey bulamadılar. Cevaplarsanız sevinirim.

Bana normal gelmedi hocam. Eğer sorunların bu uygulamadan olduğunu düşünüyorsanız ve programlar bir şey bulamadıysa temiz kurulum yapmanızı öneririm. Şu sıralar forum da sıkça konusu açılıyor bu tür uygulamaların.

Sorunun bu uygulamadan kaynaklanıp kaynaklanmadığı konusunda bir fikrim yok ve şu an temiz bir kurulum yapabilecek bir durumda da değilim. Bunun herhangi bir sebebini veya kaldırılış yolunu bilen var mıdır acaba?

AV'ler bir sıkıntı bulamadıysa virüs diye endişelenmenize gerek yok öncelikle. Tencent'in emülatörünü kullanıyorsanız o program onunla alakalı olabilir.

AV'ler bir sıkıntı bulamadıysa virüs diye endişelenmenize gerek yok öncelikle. Tencent'in emülatörünü kullanıyorsanız o program onunla alakalı olabilir.

Yok efenim herhangi bir emülatör yok sistemde. Programın başlangıçta açılmasını kapatıp restart atacağım PC'ye ve interneti kesip virüs taraması yapacağım.
çok tuhaf şimdi de ayarlarda gözükmüyor.

Crackli Zoom, sebit canlı dersin eseri bu benim düşündüğüm bu bir trojan Kaspersky'ın ağ izleyicisinde anormal bir durum gözlemledim ve bunu CC cleanerin 30 günlük deneme süresini indirp başlangıçtan kaldırmıştım aynı zamanda sebep olan uygulamanın tüm dosyalarını CCleaner'le silmiştim ve geçmişti ancak okulumuz yeniden bize sebit canlı ders adlı uygulamayı indirince geldi ve görev yöneticisinde gözükmüyor yani hocam çözüm şü en azından benim uyguladığım CCleaner'i 30 günlük indir başlangıç uygulamalıarının olduğu bölüme gel zaten orada uzantıs ve ismi olur onların sonra o isimdeki uygulamayı CCleaner'le sil ve sonrasında kaspersky ya da malwarebyts herhangi biriyle tarat ve kaspesky Total Security ürünündeki virüs ve zararlı yazılımların işletim sisteminde oluşturduğu hasarı düzeltme yerinden düzelt ama ben yine de bu canlı ders dönemi bitsin format atacağım çünkü çok korkunç duruyor.
ha bir de eklemeyi unuttum hocam bi gözüküyor bir gözükmüyor çok kanser bir şey bu

Crackli Zoom, sebit canlı dersin eseri bu benim düşündüğüm bu bir trojan Kaspersky'ın ağ izleyicisinde anormal bir durum gözlemledim ve bunu CC cleanerin 30 günlük deneme süresini indirp başlangıçtan kaldırmıştım aynı zamanda sebep olan uygulamanın tüm dosyalarını CCleaner'le silmiştim ve geçmişti ancak okulumuz yeniden bize sebit canlı ders adlı uygulamayı indirince geldi ve görev yöneticisinde gözükmüyor yani hocam çözüm şü en azından benim uyguladığım CCleaner'i 30 günlük indir başlangıç uygulamalıarının olduğu bölüme gel zaten orada uzantıs ve ismi olur onların sonra o isimdeki uygulamayı CCleaner'le sil ve sonrasında kaspersky ya da malwarebyts herhangi biriyle tarat ve kaspesky Total Security ürünündeki virüs ve zararlı yazılımların işletim sisteminde oluşturduğu hasarı düzeltme yerinden düzelt ama ben yine de bu canlı ders dönemi bitsin format atacağım çünkü çok korkunç duruyor.
ha bir de eklemeyi unuttum hocam bi gözüküyor bir gözükmüyor çok kanser bir şey bu

Hocam oradan Zoom'u mu siliyoruz? Bende Zoom vardı dediğiniz gibi sildim.

Hocam sizinle iletişim kurabilirmiyim? Beni Discord'dan ekleseniz?

Sağ olun.
@emyounoone
Hocam. Cezam vardı maalesef cevap yazamadım. Sanırım o sorunu Zoom yapıyor. CCleaner'dan Zoom'a dair her şeyi sildiğimde o lanet uygulama gitti. Şimdi de PC'yi kapatıp takılıp takılmadığına bakacağım. Cevap için tekrar sağ olun. İşim bitince okulumuzun kullandığı sebit canlı dersi de sileceğim.

Geri
Yukarı