Windows 10 "Başlangıç onarma onaramadı" Hatası

WICx2

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Format usb' yi kullanarak windows 10' da onarım yapabiliyor muyuz ?
En başından anlatayım. Daha önceden yüklediğim PrimeOS' u kaldırmak istedim ve önce yüklendiği diski biçimlendirip sonra o diski D diskine tekrar dahil ettim. Buraya kadar sorun yok ama her bilgisayarı yeniden başlattığımda boot menüsü karşıma çıkıyordu ben de bu menüyü nasıl kaldırırım diye buraya sorduğumda şunu denememi söylediler:

ama ben yanlış yaptığım için önyükleme dosyaları silindi sanırım. Şu an windows açılmıyor ve Başlangıç onarma onaramadı diyor. Komut istemi ile bootrec/fixmbr ve bootrec/fixboot komutlarını girdim sonuç aynı. Verilerimi kaybetmeden onarım yapamaz mıyım? Yedekleyemeyecek kadar büyük verilerim var çünkü.

Not: yaptığım şey şuydu: Boot menüsünde primeOS seçeneğinin üzerindeyken "C" tuşuna basıp iki kez "exit" komutunu girip enterlamak.

Çözüm
Sistem UEFI ise:

Değil ise:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sistem UEFI ise:

Değil ise:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çözüm
Sistem UEFI ise:

Değil ise:

Deneyip tekrar dönüş yapacağım teşekkürler.
Deneyip tekrar dönüş yapacağım teşekkürler.
Onarım yerine temiz kurulum yapıp kurtuldum, teşekkürler.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı