"Başlangıç onarma bilgisayarınızı onaramadı" hatası

Vaper06

Kilopat
Daha fazla  
Güvenli modda başlatmıyor.
Onarma işe yaramıyor.
Sistem geri yükleme yaptım o da olmadı.
Windows 10 güncellemesinden sonra oldu. Masaüstündeki birkaç şey var onları kurtarsam yeter.

Dosya Ekleri

• 1692266689711765203475123919630.jpg
    1692266689711765203475123919630.jpg
    97 KB · Görüntüleme: 33
Onarma işe yaramıyor.
Windows 10 güncellemesinden sonra oldu. Masaüstündeki birkaç şey var onları kurtarsam yeter.

Format USB'si hazırlayıp şu anki diskin üzerine kurun daha sonra windows.old diye bir klasör oluşacak oradan istediğinizi alabilirsiniz masaüstünden ben oyunlarım falan gitmesin diye öyle yapıyordum daha sonra işiniz bittikten sonra windows.old klasörünü silebilirsiniz.

Onarma işe yaramıyor.
Hocam gelişmiş ayarlardan komut istemini açıp sfc / scannow komutunu yazıp sistem dosyalarının bütünlülüğünü kontrol edip onardınız mı?

Hocam gelişmiş ayarlardan komut istemini açıp sfc / scannow komutunu yazıp sistem dosyalarının bütünlülüğünü kontrol edip onardınız mı?
Evet denedim olmuyor bir video buldum onu deniyorum diskin tamamını tarıyorum. Bir kaç kod daha giriyor cmd inşallah olur.
Güvenli moda geçmeye çalışınca aynı şey mi oluyor?
Evet aynı şey oluyor.
Format USB'si hazırlayıp şu anki diskin üzerine kurun daha sonra windows.old diye bir klasör oluşacak oradan istediğinizi alabilirsiniz masaüstünden ben oyunlarım falan gitmesin diye öyle yapıyordum daha sonra işiniz bittikten sonra windows.old klasörünü silebilirsiniz.
Şuan ki disk falan C' yi mi dediniz dediğinizi tam anlayamadım videosu falan var mı? Detaylı şekilde açıklayabiliriz misiniz?

Onarma işe yaramıyor.

Gelişmiş seçeneklerde son Windows güncellemelerini kaldır vs. benzeri bir şey var mı onu denediniz mi? O da olmazsa başka bir bilgisayardan format USB hazırlayın, hazırlamayı bilmiyorsanız forum üzerinden rehbere ulaşabilirsiniz. BIOS'unuz UEFI mi eski sistem mi ona göre de Rufus'tan ayarlar vs. yapılıyor zaten rehberde açıklaması bulunmakta.

Evet denedim olmuyor bir video buldum onu deniyorum diskin tamamını tarıyorum. Bir kaç kod daha giriyor cmd inşallah olur.

Evet aynı şey oluyor.

Şuan ki disk falan C' yi mi dediniz dediğinizi tam anlayamadım videosu falan var mı? Detaylı şekilde açıklayabiliriz misiniz?
Hocam bilgisayarı yeniden başlattınız mi?

Gelişmiş seçeneklerde son Windows güncellemelerini kaldır vs. benzeri bir şey var mı onu denediniz mi? O da olmazsa başka bir bilgisayardan format USB hazırlayın, hazırlamayı bilmiyorsanız forum üzerinden rehbere ulaşabilirsiniz. BIOS'unuz UEFI mi eski sistem mi ona göre de Rufus'tan ayarlar vs. yapılıyor zaten rehberde açıklaması bulunmakta.
Format atarsa verileri yedekleyemiyecek masaüstüne ulaşamadığı için,ama onun dışında dediğiniz doğru.

Format çözümü her zama Recep Baltaş'ın dediği 'bakkalcı amca" çözümü gibi geliyor bana direkt. Formatsız çözmeye çalışıyorum.

Format çözümü her zama Recep Baltaş'ın dediği 'bakkalcı amca" çözümü gibi geliyor bana direkt. Formatsız çözmeye çalışıyorum.

İlk seçeneğiniz hocam:Kurtarma Sürücüsü Oluşturma, Başka bir bilgisayarda ya da bir USB bellekte Windows kurtarma sürücüsü oluşturabilirsiniz. Bu sürücüyü kullanarak bilgisayarınızı kurtarma ortamından başlatabilir ve onarım seçeneklerini deneyebilirsiniz.

İkinci seçeneğiniz hocam:Önyükleme Kaydını Onarma,Kurtarma ortamından Komut İstemi'ni açın ve "bootrec /fixboot", "bootrec /fixmbr" ve "bootrec /rebuildbcd" komutlarını sırasıyla çalıştırarak önyükleme kaydını onarın.

Üçüncü seçeneğiniz hocam: Gelişmiş Kurtarma Seçeneklerini Deneyin, Kurtarma ortamından Gelişmiş Kurtarma Seçenekleri'ne erişebilirsiniz. Burada sistem geri yükleme, geri yükleme noktası kullanma veya sistem görüntüsü geri yükleme gibi seçenekleri deneyebilirsiniz.

Hocam eğer hala olmadıysa bir bilgisaayrciya götürün.

Yeni konular

Geri
Yukarı