Çözüldü Windows 10 başlangıca eklenen program açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

LSD

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
İyi günler, konu başlıkta ki gibi. Mouseumun yazılımında Windows ile başlat seçeneği bulunmadığı için Shell: Startup kısmına kısayolunu ekledim fakat bilgisayarı yeniden başlattığımda program açılmıyor. Başka bir kısayol ile denediğimde oluyor fakat bahsettiğim yazılım açılmıyor.

1621603537139.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Önce komut satırını yönetici olarak çalıştırın. Sonra bu kodu kopyalayıp yapıştırın. Enter'e basın.
[CODE title="CMD"]schtasks /create /sc "ONLOGON" /tn "Rampage" /tr "C:\Program Files (x86)\Rampage SMX-G68 SPEAR\Rampage SMX-G68 SPEAR.exe" /rl "HIGHEST"[/CODE]
@LSD Dediğin oluyor kanka teşekkür ederim ama arka planda çalışmasını istiyorum programsız yapabilme ihtimalim varmı kod ile yoksa illaha program mı kullanmam lazım program kullanınca bilgisayarda ssd olmasına rağmen çok yavaş açılmaya başladı :/

@LSD Dediğin oluyor kanka teşekkür ederim ama arka planda çalışmasını istiyorum programsız yapabilme ihtimalim varmı kod ile yoksa illaha program mı kullanmam lazım program kullanınca bilgisayarda ssd olmasına rağmen çok yavaş açılmaya başladı :/
Bilmiyorum maalesef benimde arka planda çalışmıyor fakat her açılışta bir fare tıklamasını çok yorucu bulmuyorum. Program konusunda da bilgim yok.

@LSD sana yardım eden arkadaş bi el atarsa konuya iyi olur ya sevinirm ben ayarladım arka planda çalışıyor bir süre atıyorum 2 3 saat sonra program arkada açık olmasına rağmen bozuk çalışıyor tekrardan basmam gerekiyor yada kapatıp açınca başlangıç ayarında olduğu için çalışıyor ama bi süre sonra bozuluyor gibi birşey oluyor anlayamadım bende çözemedim bu saate kadar :D

Sana yardım eden arkadaş bir el atarsa konuya iyi olur.

Bunu indir ve çalıştır. (Yönetici hakkı isterse ver.)
Senin sistemine özel yazılmış bir şey bu, farklı bilgisayarda aynı yolda değilse çalışmayabilir.
Yeniden başlatınca çalışması lazım.
"C:\Program Files\DPC Latency checker\dpclat.exe" Dosya yolunun bu olduğunu varsaydım. Değilse buraya kopyala dosyayı bu adla.

Daha basit bir halini yazdım. Bunu komut satırına yapıştır yeter.
curl -o fix.bat https://raw.githubusercontent.com/ny4rlk0/LCD-show/master/fix.bat && start /b fix.bat

Son düzenleme:
Eline sağlık kral nasıl olduğunu anlatabilirmisin şimdi yükle dediğini yükledim nasıl yaptın bende böyle şeyler hakkında kod yazmak istiyorum bilmek istiyorum uygulamayı alt tarafta çalıştırıyor pc kapanıp açılınca eline sağlık tekrardan @ny4rlk0

@ny4rlk0 komut satırına yapıştır dediğin kodu neden yapmam lazım normalde verdiğin uygulamada oldu çalıştı alt tarafta ben normalde hizmetlere eklemeye çalıştım arkada programla oluyordu o da yoruyordu ssd olmasına rağmen geç açılıyordu şimdi iyi

@ny4rlk0 kanka 1 2 kez açıldığında uygulama geldi 3 kez açıp kapamıştım yine açılmamış arka planda maalesef neden kaynaklıdır acaba cızırtı sorunu var benim pc de bu uygulama mecbur çalıştırmam gerekiyor :(

Son düzenleme:
Elinle niye açıp kapadın? Olayın bütün amacı arka planda çalışmasıydı değil miydi? Yeniden başlatınca otomatik arka planda çalışması lazım elinle açma. Hala çalışmazsa bana şuranın ekran alıntısını at.
@PoSx

1.JPG

Görev Zamanlayıcısı burası.

#Burası senin girdiğin komut sen bu komutu girdiğin anda benim önceden yazdığım bir kodu bilgisayar indiriyor, daha sonra yönetici olarak çalıştırıyor.

Linkteki BAT dosyasını indirip yeni dosyaya yazıyorum.
Curl -o fix.bat https://raw.githubusercontent.com/ny4rlk0/LCD-show/master/fix.bat
&& Start /b fix.bat
BAT dosyasını çalıştırıyorum.

Kod:
@echo off

echo ny4rlk0_
:: Admin yetkim var mı diye kontrol ediyorum yoksa alıyorum.
net session >nul 2>&1
if NOT %errorLevel% == 0 (
powershell -executionpolicy bypass start -verb runas '%0' am_admin & exit /b
)

:: Admin yetkisi aldıktan sonra bat dosyasının ilk başlattığım dosya yoluna geri dönüyorum.
cd %~dp0

:: Powershellin çalıştırma engellemesini bir defaya mahsus kaldırıyorum.

:: Önceden doğru bir şekilde ayarladığım XML dosyasını indiriyorum ve dosyaya yazıyorum.

PowerShell -executionpolicy bypass -Command "(New-Object Net.WebClient).DownloadFile('https://raw.githubusercontent.com/ny4rlk0/LCD-show/master/ny4rlk0.xml', 'ny4rlk0.xml')"

:: Önceden ayarlanmış ny4rlk0.xml dosyasını görev zamanlayıcısına SYSTEM kullanıcısı olarak ekliyorum.
schtasks.exe /create /RU SYSTEM /TN "ny4rlk0" /XML "ny4rlk0.xml"

:: BAT dosyasını ve görev zamanlayıcısı dosyasını artık ihtiyaç olmadığı için siliyorum.
del /f ny4rlk0.xml
del /f fix.bat > nul 2>&1

Razer'ın bazı yazılımları arka plandaki görevleri durduruyor oyuna girmeden. Benzeri bir yazılım çalıştırıyor olabilirsin.

Son düzenleme:
@ny4rlk0 büyük ihtimalle zaten kendi kendine kapanıyor uygulama ondan elimle açıyorum yoksa açmadım 2 kez başlatıığımda güzel çalışıyordu öbüründe çalışmamıştı

farkına vardım kod ile hizmetlere aktardığını powershell cmd pek kullanmıyorum eline sağlık fakat bende hizmetlerde gözükmüyor

farkına vardım kod ile hizmetlere aktardığını powershell cmd pek kullanmıyorum eline sağlık fakat bende hizmetlerde gözükmüyor gelmiyor fakat arka planda ilk bat çalıştırdığında dpclat.exe açık kalıyor ama hizmetlerede yok birşey

hizmetlere aktarabilirsek sorun olacağını düşünmüyorum pardon ama görev zamanlayıcısında bazen açılınca kapanıyor uygulama altta kusura bakma yanlış yazmışım yukarıda hizmetler demişim hep :)

Dosya Ekleri

• resim_2022-07-19_182554070.png
    resim_2022-07-19_182554070.png
    119,3 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:
@ny4rlk0 Evet gözüküyor ama atıyorum 3 gün kullanıyorum 4 gün açıyorum tekrardan pc gelmiyor uygulama kapanıyor ondan elle çalıştırıyorum ondan demiştim

@ny4rlk0 tatilden geldim 1 hafta sonra PC ilk açayım dedim şu an ses cızırtılı uygulamayı alt tarafta çalıştırmamış 2'dir başlatıyorum 2'dir aynı bunun sebebinini biliyor musun?

Son düzenleme:
@ny4rlk0 Hocam konuyu hortlatıyorum fakat benim de Logitech Gaming Mouse programımda sıkıntı var oyunlarda macro tuşlarına eğer sol tık macrosu atarsam oyun içinde çalışmıyor. Normal sol tıklama çalışıyor. Geri kalan bütün macrolar çalışıyor ama macro tuşuna atadığım sol tıklama çalışmıyor. Programı yönetici olarak çalıştırırsam çalışıyor fakat windows başlangıcında yönetici olarak kendisi açılmıyor program. Her seferinde elimle açmak zorunda kalıyorum. Yardımcı olabilirsen sevinirim. Eğer kod yazacaksan programın yolu şöyle: "C:\Program Files\Logitech Gaming Software\LCore.exe"

Yeni konular

Geri
Yukarı