Windows 10 Başlat Menüsü Bazı Butonların Çalışmaması Sorunu

odabas32

Kilopat
Daha fazla  
Başlat menüsü ve sağ kısımdaki bildirimler paneli, wifi, ses yöneticisi gibi butonlara basınca hiç bir tepki vermiyor ilkten böyle bir sorunum yoktu daha bugün oldu bu sorun yardımcı olur musunuz?

ScreenShot_20150805213850.png

Yardım edin lütfen işlerimi göremiyorum :(

Arama uygulaması çalışıyormu? birde denetim masasına windows tuşu + r ye basıp control panel yazıp entere basarsanız girebilirsiniz.

Arama uygulaması çalışıyormu? birde denetim masasına windows tuşu + r ye basıp control panel yazıp entere basarsanız girebilirsiniz.

Gayet net okudum. Beta sürecünde de vardı bu sıkıntı. Başlat ikonuna sol değil sağ tıklayın denetim masasına gelin ordan yeni kullanıcı açın.

ScreenShot_20150807135007.png

Bu butonlarda çalışmıyor yeni kullanıcı ekleyemiyorum :(

Güvenli kipte başlatıp admin hesabıyla giriş yapıp deneyin. Tahminim admin olmaktan çıkmışsınız. Bir de ben denetim masasından kullanıcılara girin demiştim ordan da deneyin.
Temiz kuruluma gerek yok.

Bilgisayar yönetimine girip kullanıcılar kısmına gelip kendi kullanıcınızın administrators üyesi olup olmadığını kontrol edin değilse ekleyin.

Güvenli kipte başlatıp admin hesabıyla giriş yapıp deneyin. Tahminim admin olmaktan çıkmışsınız. Bir de ben denetim masasından kullanıcılara girin demiştim ordan da deneyin.
Temiz kuruluma gerek yok.

Bilgisayar yönetimine girip kullanıcılar kısmına gelip kendi kullanıcınızın administrators üyesi olup olmadığını kontrol edin değilse ekleyin.

Kendi kullanıcım admin durumunda zaten.

ScreenShot_20150807144010.png

@asilik arkadaşın dediği gibi sistem geri yüklemeyi bir deneyeyim olmaz sa windows 8.1 e döneceğim.

Yönetici olarak komut satırına girin ve aşağıdaki komutları sırasıyla çalıştırın. Daha sonra başlat ikonuna sağ tıklayıp hesabınızdan çıkış yapıp yeni kullanıcı ile girin. Kullanıcıadı ve parola kısmını değiştirmeyi unutmayın. Kullanıcı değiştirmeden bu sorunu çözmek daha uzun o yüzden bu yolu anlatıyorum.

Kod:
net user /add kullanıcıadı parola
net localgroup administrators kullanıcıadı /add

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı