Windows 10 Başlat menüsündeki klasör ve uygulamaları nasıl gizlerim?

fromhell1

Megapat
Makaleler
2
Yer
İstanbul/Gaziosmanpaşa
Şu menüyü nasıl silerim ya da temizlerim? Görünmemesini istiyorum aslında.
Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşın söylediği ayara ek olarak, diğer iki ayarı da kapatabilirsin.
En aşağıdaki ayar, görev çubuğun da tarayıcı vb. uygulamaların, geçmişinin gözükmemesini sağlıyor.
Screenshot_1.png

Screenshot_2.png
Ayrıca uygulama listesini gizleyebilirsin. Sen tıkladığın da açılacaktır.
Screenshot_3.png

Screenshot_4.png

Son düzenleme:
Maalesef, tamamen kapatma yok. Az da olsa bir kutucuk gözüküyor. Programları açman gerektiğin de ve arama kutusu için o alan duruyor. Arama kutusu ayrı olsa da, başlat menüsüne göre şekil alıyor.

Maalesef, tamamen kapatma yok. Az da olsa bir kutucuk gözüküyor. Programları açman gerektiğin de ve arama kutusu için o alan duruyor. Arama kutusu ayrı olsa da, başlat menüsüne göre şekil alıyor.
Peki hocam o boş kalan yere sadece istediğim klasör/uygulamaları koyabilir miyim?

Aradan zaman geçmiş ama yinede yazayım. Belki yardımcı olurum. Başlat menüsünden herhangi bir uygulamana sağ tıkla dosya konumunu aç de. Orada başlat menüsündeki tüm kısayolların ve klasörler gözükür. İstediklerini sil menüden gideceklerdir (İsimlerini de değiştirebilirsin.) veya istediklerinin kısayollarını oraya at. Bende kötü gözüküyor diye kurcalarken bu yöntemi bulmuştum kendi başıma.

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2020-02-28 214547.png
    Ek Açıklama 2020-02-28 214547.png
    55,1 KB · Görüntüleme: 156
  • Ek Açıklama 2020-02-28 214607.png
    Ek Açıklama 2020-02-28 214607.png
    17,7 KB · Görüntüleme: 148
Aradan zaman geçmiş ama yinede yazayım. Belki yardımcı olurum. Başlat menüsünden herhangi bir uygulamana sağ tıkla dosya konumunu aç de. Orada başlat menüsündeki tüm kısayolların ve klasörler gözükür. İstediklerini sil menüden gideceklerdir (İsimlerini de değiştirebilirsin.) veya istediklerinin kısayollarını oraya at. Bende kötü gözüküyor diye kurcalarken bu yöntemi bulmuştum kendi başıma.
Hocam onun yerine .exe dosyalarına sağ tıklayıp başlangıç'a ekle diyorum başlangıca geliyor ama yine de teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı