Windows 10 .bat dosyası ile explorer.exe başlatmak

ismetcelal33

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, .bat dosyası ya da başka bir şekilde herhangi bir kısayol tuşuna atama yaparak explorer.exe başlatılabilir mi?

1-) Evet. Not defterinin içine sadece "explorer.exe" yaz ve farklı kaydet diyip xxx.bat diye kaydet ve çalıştır. Bu kadar basit 😄

2-) Direkt Başlat Tuşu + E ile açabilirsin dosya gezginini.

3-) Explorer.exe'nin kısayolunu oluştur. Sağ Tık > Özellikler > Kısayol > Kısayol Tuşu karşısındaki kutuya da bir kısayol tuşu atayabilirsin. Örneğin: Ctrl + Alt + A

Son düzenleme:
ancak bunu bir kısayola atamam gerekli, explorer.exe kapalıyken bat dosyası çalıştıramıyorum maalesef :)
yani örneğin .bat dosyası açıkken, klavyede ctrl+alt+x yaptığımda explorer.exeyi başlatabilecek birşey lazım, explorer.exeyi her kapattığımda oturumu kapatıp açmak zorunda kalıyorum.

Son düzenleme:
ancak bunu bir kısayola atamam gerekli, explorer.exe kapalıyken bat dosyası çalıştıramıyorum maalesef :)
yani örneğin .bat dosyası açıkken, klavyede ctrl+alt+x yaptığımda explorer.exeyi başlatabilecek birşey lazım, explorer.exeyi her kapattığımda oturumu kapatıp açmak zorunda kalıyorum.
Buna gerek yok. Ctrl+Shift+Esc yapıp görev yöneticisini açtıktan sonra dosya kısmına basıp yeni görevi çalıştıra basıp explorer.exe yazarsanız exe yeniden başlar :)

Yeni konular

Geri
Yukarı