Windows 10 batarya çabuk boşalma sorunu

mmandev

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler bilgisayarda. Windows 8.1 kurulu iken şarzı ortalama bir kullanımla 2 buçuk 3 saat civarında kullanıyordum ve 1 buçuk saat te doluyordu. Windows 10 yükselttikten sonra 3 saat te doluyor ve 1 buçuk saatte bitiyor. Yine normal kullanımda acaba nerede bir hata yapış olabilirim? Bilgi verirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arka planda çalışan programlar ve servisler sebep olmuş olabilir. Sistemsel bozulma olduysa sfc /scannow komutuyla düzeltmeye çalışın. Bazen sürücü yüklemesinden sonra bozulabiliyor. Güç ayarlarından kaynaklanıyor olabilir. Yükseltme yaptıysanız temiz kurulum yapmayı deneyebilirsiniz.

Sorumun cevabı aslında çok basitmiş, normalde bataryayı çıkarıp kullanırım ancak geçenlerde takmam gerekmişti ve güç tasarrufuna almıştım. Pili çıkardığında sağ alttaki bölümde sönük görünüyordu ama gelişmiş ayarlardan kontrol ettim ve güç tasarrufu modundaymışım. Birde yeni grafik sürücüsü gelmiş onu güncelledim ve eski hale döndü. Gözümden kaçmış.

Fiziksel olarak pilde sıkıntı olmuş olabilir değiştirmeni öneririm (gördüysen beğen).

Geri
Yukarı