Windows 10 Battflefield 3 oyun sırasında Directx Get DeviceRemovedReason Failed Hatası

Cryptic

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Electronic Hardware Design Engineer
Sistem daha bir günlük. Windows 10 işletim sistemi, tüm güncelleştirmeler kurulu. Ekran kartı sürücüsü son sürüm olarak kurulu. (355.82) BIOS güncel. Yonga seti sürücüleri, ethernet sürücüsü ve ses yongası sürücüsü dahil her şey güncel.

Sistem:

i3 4170
MSI H81M-P33
ASUS GTX 750Ti Strix

Ekran kartı gaming modda çalışıyor. Overclock yapmadım. Varsayılan ayarlarda. Oyun sırasındaki sıcaklıklar ve CPU/GPU kullanımı normal. Çok oyun deneme fırsatım olmadı. CS GO, Crysis 2, Battlefield 3 ve birkaç oyun deneme fırsatım oldu.

Alınan hata: DirectX Error

DirectX function "GetDeviceRemovedReason" failed with DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG: Device hung due to badly formed commands.. GPU: "NVIDIA GeForce GTX 750 Ti", Driver: 35582

Hatayı alınca PC donuyor ve reset atmak zorunda kalıyorum. İki kere aldım henüz bu hatayı. 3. kez oyuna girmedim. Konu açtım direkt.

@Recep Baltaş @MF

Konu başlığında yazım hatası olmuş. Özür dilerim.

20150903_204549_1441304639257_1.JPG

Son düzenleme:
En basit şeyi belirtmeyi unutmuşum, özür dilerim. Oyun orjinal. Evet, kart OC Edition. O çözümü ben de az önce gördüm ama saçma geldi bana. Hep öyle mi kullanmak zorundayım?

Tamam şimdilik gaming modda kullanmaya devam edeceğim. Diğer oyunlarda aynı hata ile karşılaşacak mıyım bakalım. Geri dönüş yaparım. Teşekkürler. @samet67671

Başka çözümünü bilenler yazarsa çok iyi olur tabii.

Güncelleme:

Çekirdek hızını 20MHz düşürmeme rağmen (GPU Tweak II ile) aynı hatayı tekrar aldım ve bilgisayara reset atmak zorunda kaldım. Başka bir oyunda henüz bu hataya rastlamadım. Sanırım bu bir çözüm değil. Hatayı alana kadar oyunu sorunsuz ve serin bir şekilde oynuyorum. Herhangi bir sorun gözlemleyemedim açıkçası. BF3 ile ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorum artık.
Çözümü var mı bu sorunun?

20150903_204549_1441304639257_1.JPG

@Recep Baltaş @MF @Murat5038 @Ali Güngör

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı