Çözüldü Windows 10 bilgisayar kendiliğinden etkinleştirilmiş

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

birazsorumvar

Centipat
Selamlar, bilgisayarımda Windows 7 yüklüydü, eski bir bilgisayar. Ben bu PC'ye Media Creation Tool'dan Windows 10 yükledim ve kurdum, sonra PC açıldığında etkinleştirilmişti. Bu nasıl olabilir? Ben bir key satın almadım veya abonelik başlatmadım. Eğer abonelik başlatıldıysa bunu nereden iptal edebilirim? Dediğim gibi hiç para vermedim ve key satın almadım. Windows 10'u kurdum açtığımda etkindi...

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp slmgr -dli yazın. Ekrana key türü gelecek. Onun ekran görüntüsünü atın.

Windows 7 lisanslıysa sıkıntı olmuyor. Şu an ucuza piyasada satılan Windows 10 keylerinin çoğu zaten Windows 7 keyleri. Sanırım Microsoft Windows 7 keylerini Windows 10 için geçerli yapmıştı.

Çözüm
SS atamıyorum ama oem_dm yazıyor, OEM key sanırsam.

Ekran görüntüsü alabilmek için Windows tuşu + Shift + s kombinasyonu kullanabilirsiniz.
Veya Windows tuşu + print tuşu.

Ayrıca cevabım işinize yaradıysa çözüm olarak işaretleyebilirsiniz.
Yani bir para abonelik falan yok diy mi? Oem_dm yazıyor bu arada fark eder mi bilmiyorum :D

Paralık bir durum yok.

Selamlar, bilgisayarımda Windows 7 yüklüydü, eski bir bilgisayar. Ben bu PC'ye Media Creation Tool'dan Windows 10 yükledim ve kurdum, sonra PC açıldığında etkinleştirilmişti. Bu nasıl olabilir? Ben bir key satın almadım veya abonelik başlatmadım. Eğer abonelik başlatıldıysa bunu nereden iptal edebilirim? Dediğim gibi hiç para vermedim ve key satın almadım. Windows 10'u kurdum açtığımda etkindi...
Hocam key anakartiniza gömülü. Sorun yok hatta güzel bişey.
Orijinal Windows anahtarınız var.

Geri
Yukarı