Windows 10 bilgisayar kurulum medyalarını okumuyor

Winginar

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara/Sincan
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Core i5-2310 2.90 GHZ x64 Bit
4GB DDR3 RAM
Windows 8.1 x64
AMD veya ATI Radeon HD 5450
RAM
3 GB DDR2
SSD veya HDD modeli
Hitachi HDT725032VLA380 Yaklaşık 200 GB
Ekran kartı
Model bilinmiyor. 256 MB
Anakart
Bilinmiyor.
İşlemci
Intel Core E6400 2 CPU
Arkadaşlar Windows 10 yanına Windows 7 Dual-boot yapacağım. DVD yerleştirip açıyorum Windows 10 açılıyor. Windows 10 format atmak istediğimde de aynı. Nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce Windows 7 kurmak sorun çıkmaması için? Böyle bir şeye gerek yok. Winsetupfromusb hakkında bir şey diyemeyeceğim.
Bakın önce Windows 10 kurar ve sonra Windows 7 kurarsanız 7'nin önyükleyicisi Windows 10'un önyükleyicisinin üzerine yüklenir(Standart yükleme ile) bu işlem sonrasında ise Windows 7'nin önyükleyicisi daha yeni bir işletim sistemini algılayamayacağından dolayı bir takım problemler çıkabilir. Düşük bir ihtimal çıkmayabilir ama riske atmaya değmez.

Bakın önce Windows 10 kurar ve sonra Windows 7 kurarsanız 7'nin önyükleyicisi Windows 10'un önyükleyicisinin üzerine yüklenir(standart yükleme ile) bu işlem sonrasında ise Windows 7'nin önyükleyicisi daha yeni bir işletim sistemini algılayamayacağından dolayı bir takım problemler çıkabilir. Düşük bir ihtimal çıkmayabilir ama riske atmaya değmez.

Iki işletim sistemi kendi önyükleyicisini özel olarak oluşturuyor. Sorun olmaz. Macera aramaya gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı