Windows 10 bilgisayarı Windows 7 yapmak

KomutanTİTO

Hectopat
Daha fazla  
Ben Furkan Yücel bilgisayarımı Win7 yapmak istiyorum ama nasıl yapacağımı bilmiyorum ve bilgisayarımda aşırı fazla fotoğraf var. Bunlarında silinmesini istemiyorum bu yüzden bilgisayarımı nasıl Win7 yaparım ücretsiz olarak ve win7 yaparsam fotoğraflarım gider mi?
Bilgisayarım Win10.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fotoğrafları tek bir klasöre topla ve WinRAR ile arşiv oluştur tuşuna basıp arşiv oluştur, ancak arşivi oluştururken seçeneklerde Katı Arşiv Oluştur seçeneği bulunur, bu seçenek normal sıkıştırma yaptığında 3GB'lık fotoğraf arşivin 2GB'a düşüyorsa 1,250GB'a filan düşürür. Tam belli olmaz ama normal sıkıştırmadan daha fazla sıkıştırıyor.

Bunu yaptıktan sonra Google Drive'a gir ve o arşiv dosyasını oraya yükle, Windows 7'ye geçtikten sonra Google Drive'dan tekrar indirirsin. Bunun dışında eğer USB belleğe sahipsen fotoğrafları oraya atabilirsin.

Fotoğraflarınızı WinRAR ile arşivleyip Türkiye şartlarındaki internet hızı ile Google Drive'a yüklemeniz uzun sürecektir. Birde çok olduğunda bahsediyorsuz ki bu epey zaman alır. USB 3.0 bir belleğe dosyalarınızı 3.0 portundan aktarın. Bilgisayarınıza Windows 7'ye geçirdikten sonra yine 3.0 portu ile tekrar bilgisayarınıza hızlıca aktarın.

Fotoğraflarınızı WinRAR ile arşivleyip Türkiye şartlarındaki internet hızı ile Google Drive'a yüklemeniz uzun sürecektir. Birde çok olduğunda bahsediyorsuz ki bu epey zaman alır. USB 3.0 bir belleğe dosyalarınızı 3.0 portundan aktarın. Bilgisayarınıza Windows 7'ye geçirdikten sonra yine 3.0 portu ile tekrar bilgisayarınıza hızlıca aktarın.
Yani eğer kişinin USB Belleği yoksa o kadar fazla fotoğraftan bahsediyoruz yılların anıları var oradaki o kadar anıyı internete yüklemek için beklemek insana zor gelmez diye düşünmüştüm ama sende haklısın. Zaten 2. plan olarak USB önerdim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı