Windows 10 BIOS Arabirimi

harunceylan

Hectopat
Daha fazla  
Burda siz BIOS ayarı yapıyorsunuz. Sizin karaşınıza çıkan BIOS ayarıyla benim BIOS ayarım bir değil. Win 10 kullanıyorum ben. Sizin karşınıza çıkan ekran neden bende de öyle çıkmıyor bi yardımcı olur musun?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Başlığı özellikle ben böyle yaptım ki, Windows 10 ile BIOS arabirimi arasında bir bağ olduğunu düşünenler bu konuya gelsin. Üzgünüm, öyle bir bağ yok.

Windows, bugüne kadar hiçbir zaman BIOS'a müdahale etmedi. BIOS arabiriminiz ile Windows arasında bir bağ yok. BIOS'unuz tamamen anakart modelinize bağlıdır. Anakartınız eski ise BIOS'unuz da eskidir.

Sadece laptoplarda UEFI altyapı olmasına rağmen arabirim yine eski. Bunun sebebi de laptoplarda BIOS'a çok girilmemesi ve zaten birçok ayarın kapatılmış olması. Yine de ASUS son modellerinde arabirimi de UEFI için uygun hale getirdi, fare kullanılabiliyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı