Windows 10 BIOS Güncelleme

Phospholipid

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba,
BIOS'u hiç güncellemedim ve güncellemek istiyorum ama biraz korkuyorum laptopa bir şey olur diye, biri bana detaylı bir şekilde nasıl yapıldığını anlatabilir mi?
402494

Merhaba,
BIOS'u hiç güncellemedim ve güncellemek istiyorum ama biraz korkuyorum laptopa bir şey olur diye, biri bana detaylı bir şekilde nasıl yapıldığını anlatabilir mi?
Eki Görüntüle 402494
Seri numarasından doğru BİOS sürücüsünü bul bulamazsan donanım kimliği gibi bilgileri buraya yaz biz buluruz. Ben BİOS güncelledim laptop bozuldu format attım düzeldi niye çöktü anlamadım ama baya eskiydi kaldıramadı demek ki.

Support For GV72 7RD | Laptops - The best gaming laptop provider | MSI Global
Laptopınız MSI GV72 7RD modeli galiba. Burada en üstte bulunan BIOS'u indirip kurabilirsiniz.

Buda benzer bir kurma videosu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Güncelleme: Öncelikle BIOS'unuzun versiyonunu öğrenelim. Windows arama kısmına msinfo32 yazıp aratın. Çıkan sayfada BIOS Sürümü/Tarihi kısmında yazanı buraya atabilir misiniz?

Aslında oldukça basit bir işlem. Ama riskleri mevcut. Elektrik kesilmesi veya yanlış bios güncellemesinin kurulmaya çalışılması durumunda ileri seviye müdahale gerekebiliyor. Bu nedenle ana kartınızın modeli doğrultusunda doğru güncelleme dosyasını indirmeye dikkat etmeniz ve elektrik kesintilerine karşı tedbirli olmanız gerekiyor.

Support For GV72 7RD | Laptops - The best gaming laptop provider | MSI Global
Laptopınız MSI GV72 7RD modeli galiba. Burada en üstte bulunan BIOS'u indirip kurabilirsiniz.

Buda benzer bir kurma videosu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Güncelleme: Öncelikle BIOS'unuzun versiyonunu öğrenelim. Windows arama kısmına msinfo32 yazıp aratın. Çıkan sayfada BIOS Sürümü/Tarihi kısmında yazanı buraya atabilir misiniz?
402559

Buyrun.

Gördüğümüz üzere 11.07.2017 tarihli 31A sürümünü kullanıyorsunuz. Size verdiğim adreste (MSI resmi sitesinde) 29.05.2018 tarihli 324 sürümü çıkarılmış. Önemli güncellemeler yapıldığını görüyoruz. Kesinlikle güncellemelisiniz.

324 sürümünün notları:

1. Change P-series model Logo.

2. Update CPU microcode 0x84 for Intel-SA-00088 (Meltdown & Spectre) speculative execution side-channel vulnerabilities.

3. Fix a security issue of Intel Management Engine.

4. Fix an issue that Bios update information cannot be recorded correctly after flashing BIOS.

5. Update Microcode to optimize Windows system.

6. Fix an issue of Intersil VR that causes playing video to reboot the laptop.

7. Fix an IMVP8 VR issue of third party.

Gördüğümüz üzere 11.07.2017 tarihli 31A sürümünü kullanıyorsunuz. Size verdiğim adreste (MSI resmi sitesinde) 29.05.2018 tarihli 324 sürümü çıkarılmış. Önemli güncellemeler yapıldığını görüyoruz. Kesinlikle güncellemelisiniz.

324 sürümünün notları:

1. Change P-series model Logo.

2. Update CPU microcode 0x84 for Intel-SA-00088 (Meltdown & Spectre) speculative execution side-channel vulnerabilities.

3. Fix a security issue of Intel Management Engine.

4. Fix an issue that Bios update information cannot be recorded correctly after flashing BIOS.

5. Update Microcode to optimize Windows system.

6. Fix an issue of Intersil VR that causes playing video to reboot the laptop.

7. Fix an IMVP8 VR issue of third party.
Güncelledim bir daha sorun olursa buradan yazacağım çok teşekkürler. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı