Windows 10 Bluetooth kayboldu

Atahan Kutlu

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi günler herkese. 10-15 dk öncesinde Bluetooth kulaklığım bağlı bir şekilde YouTube'dan video izliyordum, birden kendi kendine ses hoparlöre geçti. Bluetooth kapandı sandım, girip baktığımda Bluetooth açma kapama yeri komple kaybolmuştu. (görseldeki gibi)

Ekran görüntüsü 2023-06-16 093917.png

Daha sonra Aygıt Yöneticisi'nden baktığımda da Bluetooth gözükmüyordu. İnternetten tekrar sürücüsünü indirdim ama yine de düzelmedi. Hizmetler kısmında baktığım zaman Bluetooth çalışıyor gözüküyor ama kullanamıyorum hiçbir şekilde. En son Windows'un kendi sorun giderme aygıtını da kullandım fakat o da çare olmadı. Ne yapmamı önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aygıt yöneticisinden bluetooth'u bulun. Ayrıntılar kısmında uyumlu kimlikleri seçin ve en baştaki kodu google'ya kopyalayın. İlk resmi siteden driveri indirin, sorununuz düzelecektir. Aksi halde kartta bir problem olmuş olabilir.

Evet hocam.

Lenovo 15-IIL 82c500nptx hocam. Direkt Intel'in kendi sitesinden indirdim, Lenovo'dan da bir bakayım denememiştim.
Üç tane ihtimal var.
1- Driver uçtu ve siz yanlış driver yüklediniz.
2- Donanımsal arıza oluştu.
3- Bazı laptoplarda Fn tuşu ile donanımsal anlamda bluetooth ve wifi kapatılabiliyor. Yanlışlıkla kapattınız.

@Intervice hocam direkt Lenovo'nun sitesinden de indirip kurdum şimdi ama aygıt yöneticisinde falan da çıkmadı. İnternetteki çoğu şeyi denedim, bir de en son format mı denesem acaba zaten önemli verim yok.

Üç tane ihtimal var.
1- Driver uçtu ve siz yanlış driver yüklediniz.
2- Donanımsal arıza oluştu.
3- Bazı laptoplarda Fn tuşu ile donanımsal anlamda bluetooth ve wifi kapatılabiliyor. Yanlışlıkla kapattınız.
Hocam yanlış driver yüklemediğime eminim, onun dışında Laptop masasın üstünde duruyordu video izlerken durup dururken birden kayboldu, o yüzden donanımsal olacağını sanmıyorum ama belki olabilir.

@Intervice hocam direkt Lenovo'nun sitesinden de indirip kurdum şimdi ama aygıt yöneticisinde falan da çıkmadı. İnternetteki çoğu şeyi denedim, bir de en son format mı denesem acaba zaten önemli verim yok.

Hocam yanlış driver yüklemediğime eminim, onun dışında Laptop masasın üstünde duruyordu video izlerken durup dururken birden kayboldu, o yüzden donanımsal olacağını sanmıyorum ama belki olabilir.
Sürücüyü yüklemeden önce aygıt yöneticisnde var olan sürücüyü kaldırdınız mı?

Sürücüyü yüklemeden önce aygıt yöneticisnde var olan sürücüyü kaldırdınız mı?

Hocam aygıt yöneticisinde Bluetooh gözükmüyor, gizli aygıtları görüntüle dediğimde çıkıyor ama silemiyorum.

Bilgisayarınızın arkasında SNID numaranız yazar, oradaki numarayı aratarak sürücülerini bulun.

Bilgisayarınıza ait iki adet Bluetooh sürücüsü buldum, ikisinden birisi çalışmalı veya yukarıdaki arkadaşın dediği gibi FN kombinasyonu ile devredışı bırakmış olabilirsiniz.
Hocam FN kombinasyonu ile devre dışı bırakacak bir tuş yok gibi galiba.

Yeni konular

Geri
Yukarı