Windows 10 Boot Ederken Donma Sorunu

LazJedi

Kilopat
Makaleler
1
Merhabalar, önceki konumda yine benzer şikayetim vardı çözüme ulaşamadık.

Bilgisayarıma güncelleme kurulurken yeniden başladığında boot ekranında donuyor. Hiçbir şekilde açılmıyor. 1903 Format USB'si hazırladım, USB ile boot etmeye çalıştım ve yine dondu. (Hem rufus ile UEFI, hemde Microsoft'un kendi aracıyla. Hali hazırda UEFI Windows 10 kurulu.)

• Başlangıç onarma, disk tarama ve onarma, Windows bozuk dosya tarama ve onarma, aklınıza gelebilecek tüm resmi onarım işlemlerini yaptım.
  • Temiz önyükleme yaptım.
  • Güvenli modda yine çeşitli tarama ve onarmalar yaptım.
  • Hatalı sürücüleri kaldırdım.
  • Tüm bunları yaparken ve boot olurken bilgisayarımın tüm USB portları boştu.
Bu yaptıklarıma rağmen ne 1903 güncellemesi kuruluyor ne de format atabiliyorum. Bilgisayarıma bir şey olsa format daha atamayacak durumdayım. En son SSD'yi söküp taktım yine bana mısın demedi. Resmi Microsoft forumlarına da danıştım, çeşitli onarım tekniklerini yaptırdılar. Sonuç alamayınca donanımınız desteklemiyor dediler.

Yardımlarınızı bekliyorum, çıldırmak üzereyim teşekkürler...

Belki Windows HDD'nize belirli kırıntılar bırakmış olabilir. O kırıntıları çağırmaya kalktığında Bad Sectorlü bölgeye gelip donma yapabilir. Daha önce böyle bir olay başıma gelmişti

Belki Windows HDD'nize belirli kırıntılar bırakmış olabilir. O kırıntıları çağırmaya kalktığında Bad Sectorlü bölgeye gelip donma yapabilir. Daha önce böyle bir olay başıma gelmişti
Daha 2 gün önce bad sector taraması yaptırdım. Oyun kurulu olduğu için arada bakım yapıyorum. Temiz çıktı, sorun yok. Kırıntı olayı olabilir dediğiniz gibi, nasıl tespit edip temizleyebilirim?

Güncellemeyi HDD'nin bağlanıtısı kesip yapabilir misiniz. O zaman sonuçlar ne olacak?
Depolamadan baktığımda "Sistem ve Ayrılan" adı altında 675MB'lık doluluk gözüküyor. Dediğiniz gibi olabilir.
Hatta disk yönetiminde şöyle bir şeyle karşılaştım. Dediğiniz gibi kalıntılar kalmış fakat bu alan silinmiyor. HDD'yi devre dışı bırakmam mümkün değil bunu temizlemeliyim. Şİmdi farklı yöntemle siliyorum bu alanı.
@seburcasper
HDD'den ilgili bölümü sildim. Fakat kaş yaparken göz çıkarttım. Meğer o bölüm içinde uefi boot ayarları da varmış bilgisayar açılmıyor şuan. Format USB'si ile başlatınca açılıyor. Başlangıç onarma yap dedim olmadı. Komut istemiyle boot ayarlarını yapabilir miyim? Çok acil yardıma ihtiyacım var.

Dosya Ekleri

• sadasdsadasd.png
    sadasdsadasd.png
    21 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı