Çözüldü Windows 10 "bootmgr is missing" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Arbiter

Femtopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar, bilgisayarıma USB takıp format atmak istiyorum. Format USB'sini hazırlıyorum, Boot menüsünden flash belleği seçiyorum ve sonrasında bu oluyor. Ek olarak şunu da belirtmeliyim; benim hard diskim normalde GPT, fakat GPT kurulum yapmak istediğimde hata alıyorum ve bana MBR kurulum yapmamı söylüyor. MBR olarak kurulum yapmak istediğimde "bootmgr is missing"hatası alıyorum. Normal bir şekilde harddiskten Boot edip Windows'a devam etmek istediğimde hata almıyorum, ama Windows kurulumunu hatalı yaptığımdan normal Windows'a da devam edemiyorum. Yani anlayacağınız üzere şu an PC kullanılmaz durumda, bu hatayı yaşayan veya çözümünü bilen varsa yazarsa sevinirim. (SATA kablosunu çıkarıp takmayı denedim, olmadı.)Bu konularda bilgili olduğunu bildiğim birkaç ismi de etiketliyorum buraya: @Enes3078, @Yener K.

Son düzenleme:
Çözüm
UEFI ve Secure Boot açık, disk GPT, USB de UEFI GPT. Bu durumda olması gerekiyor.

Bu durumdayken görmüyordu USB'yi ama sorunu çözdüm. Windows kurulumu düzgün olmamıştı ama neticede bir kurulum vardı, ben de kurtarma ekranina gelmek için 3-4 kere yeniden başlattım ve kurtarma ekranına geldim şu an bilgisayarı sıfırlıyorum. Konu çözüldü olarak işaretlenebilir, bu mesaj da çözüm olarak işaretlenebilir. Bu konuda bana yardımcı olan, bu saatte konumla ilgilenen @Yener K. hocama teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız hocam.
Tamamdır. UEFI GPT olarak yapmanız gerekiyor. Anakart üzerinden Secure Boot açıksa, kapatıp deneyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tamamdır. UEFI GPT olarak yapmanız gerekiyor. Anakart üzerinden Secure Boot açıksa, kapatıp deneyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Tamamdır, Secure Boot'u kapattım ve UEFI olarak ayarladım. Şimdi MBR olarak kalan flash belleği GPT yapmak kalıyor, gecenin bu saatinde yardım ettiğiniz için teşekkür ederim, umarım sizi rahatsız etmemişimdir.

Önemli değil hocam. Görevimiz yardımcı olmak. duruma göre yazarsınız.

Önemli değil hocam. Görevimiz yardımcı olmak. Duruma göre yazarsınız.

Hocam halletim flash belleği fakat Boot ekranında gözükmüyor, ne yapabilirim?

Hocam halletim flash belleği fakat Boot ekranında gözükmüyor, ne yapabilirim?

BIOS modunu UEFI yapınca gözükmüyor, CSM yapinca gözüküyor. Fakat Boot ederken "bu flash bellek legacy modda çalışamaz" diyor. Kafam çok karıştı.

Son düzenleme:
Bu şekilde mi yazdırdınız?
Hocam, bir de UEFI ve Secure Boot açık olarak deneyin.

Bu şekilde mi yazdırdınız?
Hocam, bir de UEFI ve Secure Boot açık olarak deneyin.

Bu şekilde yazdırdım Secure Boot'u ise açamıyorum System in setup mode adlı bir hata geliyor.
Bu şekilde yazdırdım Secure Boot'u ise açamıyorum System'in setup mode adlı bir hata geliyor.

Edit: Secure Boot'u açabildim.

Tamadır hocam. Deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı