Windows 10 büyük güncellemeler artık almayacak mı?

Son büyük yeniliklerle gelen Windows 10 sürümü 20H1'dir. 20H1'den sonra gelen özellik güncellemeleri, Windows 10'a toplu guncellemelerin getirdiği yenilikleri sunar. Sürüm 22H2 (İS Derlemesi 19045 yapısı) yine Windows 10'a büyük bir yenilik getirmez.

2025 yılına kadar güncelleştirmeler ile birlikte güvenlik ve hata düzeltmeleri aldığı sürece bir sorun göremiyorum. Büyük güncellemeler Microsoft Windows 11'e gelecektir.

Hocam zaten büyük güncelleme vermek zorunda. Eski PC'leri olanlar en azından şart olmadan hızlı ve stabil Windows 10 kurabilir ama Windows 11'in kalıcı şartları yüzünden kuramaz. Microsoft bizi şaşırtır umarım. :)

Ben bunu bilmiyordum öğrenmem iyi oldu, teşekkürler açıklama için.
Windows 11'in yükselmesini istiyorsa bunu yapamaz. Hizmet süresi 3 yıl sonra dolacak işletim sistemine büyük bir yenilik gelmesi hem gereksiz olur hem de zaman kaybı. Windows 10 şuan Windows 8.1'in yaşadığı muameleyi görüyor. (Windows 10, Hizmet için Windows özelliğini taşır. Güncelleme sistemi bakımından Windows 10'u Windows 8.1'den ayıran özelliği her yıl sürüm numarasını yükselten güncellemeler almasıdır.)

Sıkıntıda o zaten sistem iyi olmadığı için eskilerde kalmak zorunda kalıyoruz Microsoft sistemi kötü olanlara özel işletim sistemi yapsa iyi olur.
Planlarda Windows Core OS ve Windows 10X vardı fakat Windows 10X belli bir gruba hitap edeceği den iptal edildi.

Son düzenleme:
Windows 11'in yükselmesini istiyorsa bunu yapamaz. Hizmet süresi 3 yıl sonra dolacak işletim sistemine büyük bir yenilik gelmesi hem gereksiz olur hem de zaman kaybı. Windows 10 şu an Windows 8.1'in yaşadığı muameleyi görüyor. (Windows 10, hizmet için Windows özelliğini taşır. Güncelleme sistemi bakımından Windows 10'u Windows 8.1'den ayıran özelliği her yıl sürüm numarasını yükselten güncellemeler almasıdır.)

Planlara Windows Core OS ve Windows 10X vardı fakat bu belli bir kesime edecekleri için iptal edildiler.

Windows Core osa ne oldu? Onu hiç duymamıştım.

Oda Windows 10X gibi iptalmi edildi?
Windows Core OS, Windows 10X'den önce iptal edildi. Sebebi ise Windows Core OS özelliklerin Windows 10X'e eklenmesi için. Daha sonra Windows 10X iptal edildi, sebebi belli bir gruba hitap etmesinden kaynaklı. Daha sonra iptal edilen bu iki işletim sisteminin ruhunu barındıran Windows 11 piyasaya sürüldü.

Windows Core OS, Windows 10X'den önce iptal edildi. Sebebi ise Windows Core OS özelliklerin Windows 10X'e eklenmesi için. Daha sonra Windows 10X iptal edildi, sebebi belli bir gruba hitap etmesinden kaynaklı. Daha sonra iptal edilen bu iki işletim sisteminin ruhunu barındıran Windows 11 piyasaya sürüldü.

Hocam Windows 11 22H2 benim hoşuma gitti sekmeli dosya gezgini vs. benim de sistemim desteklemiyor 2014 model PC var.

Sizce Windows 10'a geçsem daha mi iyi olur 22H2'den memnunum.

@MuhammedA

Windows 11'in yükselmesini istiyorsa bunu yapamaz. Hizmet süresi 3 yıl sonra dolacak işletim sistemine büyük bir yenilik gelmesi hem gereksiz olur hem de zaman kaybı. Windows 10 şu an Windows 8.1'in yaşadığı muameleyi görüyor. (Windows 10, Hizmet için Windows özelliğini taşır. Güncelleme sistemi bakımından Windows 10'u Windows 8.1'den ayıran özelliği her yıl sürüm numarasını yükselten güncellemeler almasıdır.)

Planlarda Windows Core OS ve Windows 10X vardı fakat Windows 10X belli bir gruba hitap edeceğiden iptal edildi.

Kesinlikle zaman kaybı değil. Windows 11 belki yükselecek ama bir faydası fazla olmayacak. PC ve sistemi yetmeyenler yükleyemeyecek ve mecbur Windows 10'u kullanacak o yüzden büyük güncellemeler getirilebilir.

Okuyun: "Microsoft uzun bir süredir yeni işletim sistemi üzerinde çalışıyor. Bir yaz aylarının başında, bir temmuz ayının sonunda çıkacak denilen Windows 10'dan sonra Microsoft'un başka bir sürümünü çıkarmayacağı ortaya çıktı. Microsoft, Windows 10'dan sonra 11 ya da 12 gibi bir sürüm çıkarmayacak. Ayrıca tüm yenilikleri kısa vadede yapmak yerine daha uzun zamana yayarak Windows 10'u geliştirme aşamasına sürekli devam edeceğiz.

Peki bu nasıl ortaya çıktı? Bugün sona eren Ignite konferasında Windows 10'la ilgili ‘sonuncu işletim sistemi sürümü' gibi ifadeler kullanıldı. Konuşmacılardan Jerry Nixon, “Windows 10, Microsoft'un Windows olarak çıkaracağı son sürüm olacağı için sürekli olarak geliştirilmesi üzerinde çalışıyoruz” dedi. Konferansta yapılan konuşmalar sonrası Microsoft'un Windows 10'dan sonra başka bir sürüm çıkarmak yerine sürekli olarak mevcut sürümü yenileme yoluna gideceğini söyleyebiliriz." / Microsoft sözünde dursaydı Windows 10 şu an daha iyiydi. Kimse boşuna Windows 11'e nasıl geçeceğim? diye akıllarında soru işareti kalmazdı.

Son düzenleme:
Kesinlikle zaman kaybı değil. Windows 11 belki yükselecek ama bir faydası fazla olmayacak. PC ve sistemi yetmeyenler yükleyemeyecek ve mecbur Windows 10'u kullanacak o yüzden büyük güncellemeler getirilebilir.

Okuyun: "Microsoft uzun bir süredir yeni işletim sistemi üzerinde çalışıyor. Bir yaz aylarının başında, bir temmuz ayının sonunda çıkacak denilen Windows 10'dan sonra Microsoft'un başka bir sürümünü çıkarmayacağı ortaya çıktı. Microsoft, Windows 10'dan sonra 11 ya da 12 gibi bir sürüm çıkarmayacak. Ayrıca tüm yenilikleri kısa vadede yapmak yerine daha uzun zamana yayarak Windows 10'u geliştirme aşamasına sürekli devam edeceğiz.

Peki bu nasıl ortaya çıktı? Bugün sona Eren ıgnite konferasında Windows 10'la ilgili ‘sonuncu işletim sistemi sürümü' gibi ifadeler kullanıldı. Konuşmacılardan jerry nixon, “Windows 10, Microsoft'un Windows olarak çıkaracağı son sürüm olacağı için sürekli olarak geliştirilmesi üzerinde çalışıyoruz” dedi. Konferansta yapılan konuşmalar sonrası Microsoft'un Windows 10'dan sonra başka bir sürüm çıkarmak yerine sürekli olarak mevcut sürümü yenileme yoluna gideceğini söyleyebiliriz." / Microsoft sözünde dursaydı Windows 10 şu an daha iyiydi. Kimse boşuna Windows 11'e nasıl geçeceğim? diye akıllarında soru işareti kalmazdı.

Size Katılıyorum hocam. @Leon Dayı

Yeni konular

Geri
Yukarı