Windows 10 Build 10240 etkinleşmeme sorunu

Adamın acelesi sizi ilgilendirmez. 'Bunlarla uğraşma bence' diyerek cevap veremezsiniz. Konu hakkında çözümünüz veya aynı sorun sizde varsa yazın yoksa susun. Boş laflara gerek yok.

Aynı sorun bende de var fakat ben Insider'a da üye değilim. Yasal veya yasal olmayan bir aktifleştirme yolu varsa cevap bekliyorum.

@Berkai haklı. Adam geçmek istemiş bu sizi ilgilendirmez. Aynı sorun bende de var çözüm bekliyoruz.

Hata kodlarımız aynı değilmiş ama :)
Kardeşim sadece kişisel fikrimi söylüyorum windows 8 ilk çıktığı zaman bu hatalarla çok karşılaştım zaten microsoft ücretsiz veriyor sadece etkinleştirmelerle uğraşmasın direk yükseltme ile full sürüm olarak kullanacak zaten kişisel olarak fikir yada yorum yazmak ne zamandandır hata oldu ?

Yukarı arkadaşlar bu konu hakkında bilgiye sahip olan arkadaşlar var mı ? Orijinal lisansım var fakat kullanamıyorum. Masaüstüne simgeleri eklemeye bile izin vermiyor şu anlık :D

@Berkay Çobanoğlu Orijinal lisans derken sanırım sen de Windows 7/8.1 anahtarından bahsediyorsun. O ürün anahtarı ile Windows 10'u etkinleştirmek imkansız! Orijinal sistemin neyse onu kur, Windows 10'u rezerve et ve 29 Temmuz'u bekle.

İşte cevap buydu. Sanırım artık konu kapatılabilir :)
Aslında tam olarak öyle değil.:)
Bir çözüm yolu buldum ve başarıya ulaştım fakat yasa dışı olduğunu sanıyorum. Bunu söylemek bile ne kadar doğru diye düşünürken burada yazmak saçma olur. Özel mesaj atabilirseniz anlatabilirim.

Windows 10 Önizleme Etkinleştirilmeleri Sonlandırıldı. Yani bundan sonra insider alımları olmayacağı için yeni kurulan önizlemeler etkinleşmeyecek. Bundan önce kurulanlar için sorun yok.
Kaynak:WinBeta

Arkaaşlar illegal şekilde KMS ile aktifleştirme yapabilirsiniz. W8.1 den frkı yoktur.
Orjinal key varken KMS ile etkinleştirmek aptallık olur. Her zaman orjinal destekçisiyiz!

@Berkay Çobanoğlu Orijinal lisans derken sanırım sen de Windows 7/8.1 anahtarından bahsediyorsun. O ürün anahtarı ile Windows 10'u etkinleştirmek imkansız! Orijinal sistemin neyse onu kur, Windows 10'u rezerve et ve 29 Temmuz'u bekle.
Tam da sorum buydu teşekkürler. Rezerve zamanı temiz kurulum yaparız o zaman ;)

Aslında tam olarak öyle değil.:)
Bir çözüm yolu buldum ve başarıya ulaştım fakat yasa dışı olduğunu sanıyorum. Bunu söylemek bile ne kadar doğru diye düşünürken burada yazmak saçma olur. Özel mesaj atabilirseniz anlatabilirim.
Berkai dediğin yolu özel mesaj atarsan sevinirim. Sosyal kurallarını ihlal etmiyorsa paylaşırız.

Sorun yaşayanlar komut sistemini yönetici olarak çalıştırıp aşağıdaki komutları girebilir.

Kod:
slmgr /ipk W269N-WFGWX-*****-*****-***** (kendi keyinizi girin)
slmgr /skms kms.xspace.in
slmgr /ato
exit

Aynı sorunu bende yaşadım bu yöntemle sonuç başaralı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı