Windows 10 Build 19042.421 ile yeni başlat menüsü tasarımı geldi

Merhaba arkadaşlar. Windows 10 Build 19042.421 ile birlikte ilk etapta Build 20161 ile Dev Channel'a gelen yeni başlat menüsü tasarımı Beta Channel'a da geldi.
Windows 10 Yeni Başlat Menüsü.png
Diğer değişikliklerden biri de Bilgisayar'a sağ tıklayıp Özellikler'e tıklanıldığında açılan "Sistem" panelinin tamamen Denetim Masası'ndan Ayarlar'a taşınması. Yani artık alttaki gibi Denetim Masası tabanlı bir Sistem Özellikleri ekranı yok; (Resimde i5 3570K göründüğüne bakmayın, bu ekran görüntüsünü daha önceden almıştım)
bilgisayar özellikler (10).png
Artık Bu bilgisayar'a sağ tıklayıp Özellikler'e tıkladığınızda şu ekran açılıyor;
Windows 10 Yeni Hakkında Ekranı.png
Eski Windows 10 sürümlerinin aksine artık Hakkında ekranında da eski Sistem panelinde bulunan bütün özellikler bulunuyor. Örneğin, sistem koruması veya gelişmiş sistem ayarları gibi ayarlar Hakkında ekranına eklendi.
Onun dışında diğer değişikliklere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz;
Tamamını çeviremedim zira makale çok uzun ve o kadar vaktim olmadığı için gözüme çarpan 2 değişikliği sizinle paylaşmak istedim.

Siz bu yeni Build hakkında ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleme:
Görsel olarak hâlâ eciş bücüş. Bilgisayarlarını yüzeysel olarak kullananları Windows 10'un sıfırdan yapılmış bir şey olduğuna inandırdılar ama biraz da işin arkaplanına bakıp bizi de mutlu etseler keşke.

Denetim Masası,1990'dan kalma Disk Yönetim konsolu, Aygıt Yöneticisi... Epey bir modülün güncellenmesi gerekiyor. Microsoft'un iki farklı Build ile gitmesi bile bence iyi değil. Senede bir, tek büyük güncelleme ideal.

Katkıların için teşekkürler bu arada. Seviliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı